Steam Box İçin Beta Testi Başladı!

Steam Box için beta testi başladı…

Heyecan yaratan konsol-PC’nin özellikleri, oyuncuların kendilerini “cennete” hissetmesini sağlayacak.

Steam’in SteamOS isimli kendi işletim sistemini ve Steam Box isimli kendi konsol-PC’sini üreteceği bir süre önce açıklanmıştı. Bu açıklama ile beraber, cihazın ne tarz özelliklere sahip olacağı ve ne kadar işlevsel olacağı soruları herkesin kafasında oluştu.

Bu soruların bir kısmının cevabı ise artık mevcut. Valve, şanslı beta testçilerine Steam Box ünitelerini göndermek üzere. Valve, bu şanslı kişilere tek bir tasarım göndermektense, birkaç farklı prototip göndermeyi mantıklı bulmuş.

Bu ünitelerin asıl inanılmaz olan yanı, özellikleri. En üst örnekler herhangi bir oyuncuyu cennette hissettirebilecek özelliklere sahip.

Farklı CPU ve GPU birleşimleri kullanacak olan Steam Box prototiplerinde bulunan donanımlar açıklandı. Açıklamaya göre “300 prototip ünite” dağıtılacak. Bu ünitelerin donanımları ise GPU için “NVidia Titan, GTX780, GTX760 ve GTX660” ve CPU için “İntel:i7-4770, i5-4570, i3” kullanılacak iken kalan özellikler şu şekilde olacak: “RAM için 16 GB DDR3-1600(CPU), 3GB DDR5(GPU) ; depolama için 1TB/8GB SSHD karması” kullanılırken üniteler 450w’lık bir güç kaynağına sahip olacaklar ve yaklaşık olarak 12×12.4×2.9 boyutlarında olacaklar.

SteamOS üzerindeki oyunlar gerçekten Nvidia Titan gibi bir güce ihtiyaç duyacaklar mı bilmiyoruz ama sonuç olarak test için gönderilecek ünitelerden bahsediyoruz. Tüm kullanıcılar en üst özelliklerdeki ünitelere tabii ki ulaşamayacaklar ancak gönderilen bu üniteler her şeye rağmen son derecede etkileyici.

Etkinlik Etkinlik {Etkinlik}