Bugün çok özel ve güzel bir gün. Bugün öyle bir gün ki her saniye damarımın kanımın bedenimin titrediği gün. An an, saniye, saniye.. Sanki içimde hissediyorum yiğitlerimizin atamızın seslerini.. Eminim 1 gram bile vatanınıza değer veriyorsanız sizde böyle şeyler hissedersiniz. Onlara o kadar dua etmeliyiz ki bize bu toprakları verdikleri için.

Özgürlüğümüzü verdikleri için. Atamız ! Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk.. İnsanlık tarihi boyunca bir eşi benzeri daha gelmeyecek insan. Rabbim seni bizim ülkemizin kurtarıcısı olarak iyiki göndermiş Atam. Sana olan sevgimiz asla ama asla bitmeyecek! Ve fazla duygusallık yaratmadan diğer ülkelerden ve bizim için yazılan yazılardan paylaşacağım

Yazı önerisi
En son depremler cebinizde!

 

Türkiyemizin, ATATÜRK’ÜN değerini onların gözünden görün ki ATATÜRK’Ü daha da çok sevin..

“Türkler, Çanakkale’yi zorlayan çağının en ileri tekniğine sahip güçler karşısına adeta bir kale gibi dikilmişlerdir.”

Churchill

“… Bu Türk kıtaatının cesaret, metanet ve se’bat cihetiyle takdir ve senaya liyakatı, her şüphenin fevkinde bulunmuştur. Donanmasının ateşiyle de, en müessir surette muavenet gören pek cesur bir düşmamn taarruzlarına karşı sayısız muharebelerde bu kıtaat mevkilerini muhafaza etmişlerdir.” [439]

Alman Generali Liman von Sanders

Çanakkale Seferi, Türk milletinin eski kudret ve kuvvetini muhafaza ettiğini, can çekişen bir imparatorluk içinde kahraman bir milletin varlığını meydana koydu.”

General Fahri BELEN

Yazı önerisi
Netflix Kullanıcıların Fiziksel Verilerini Toplamaya Başladı

“… Türk askerinin savaş ve dövüş hususunda haiz bulunduğu evsafın bidayette layikiyle takdir edilmemiş olması, Ingilizler için felaket olmuştur…. Türk askerinin ne yaman muharip olduğunu, Ingilizler kendileriyle dövüştükten sonra bittecrübe anlamışlardır.”

Ingiliz Generali Oglander

——–

– Benimle beraber burada muharebe eden bütün askerler kesin olarak bilmelidir ki bize verilen namus görevini eksiksiz yapmak için bir adım geri gitmek yoktur. Uyku, dinlenme aramanın, bu dinlenmeden yalnız bizim değil, bütün milletimizin sonsuza kadar mahrum kalmasına sebep olacağını hepinize hatırlatırım.

Atatürk – 3 Mayıs 1915 / Arıburnu

Rahat uyu ŞEHİDİM,  rahat uyu ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ! (Şehidim bir özel ad olmayabilir ama benim için bizim için ve bu vatan için çok özel bir addır !)

Yazı önerisi
Online dizi Behzat Ç - Yeni Sezon 4. Bölüm 2. Fragmanı Yayımlandı

Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakları vatan yapan tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun. #ÇanakkaleGeçilmez !

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 7345 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe