Aşkın  Dile İhtiyacı Yoktur…

Bu yazıyı filmin kendi müziği eşliğinde yazıyorum.Şarkının anlamını bilmesem de dilime pelesenk oldu.Meraklısına şarkının adı yanda.(Main Kya Karoon – Official Full Song) 2013 yapımı bir Hint filmi Barfi. Hint filmi olmasına rağmen uzun dans sahneleri yok,iyi ki de yok. 🙂 Konuşmadan insan duygularını ifade edebilir mi?Kelimelere dökmeden karşısındakine duygularını anlatabilir mi?Filmin ana teması konuşmaktan ziyade hissetmek,çünkü iki kahramanımızda konuşma engelli.İnsanın kalbinde engel olmadıktan sonra diğer engeller önemli değil film bize bunu anlatıyor.Filmi izlerken bir engel görmüyorsunuz zaten duygular sizi esir aldığı için,odaklandığınız nokta duygular oluyor ve masum bir aşk nasıl olur  izlerken kelimelerin önemi kalmıyor.

Başrolümüz Barfi  hayat dolu,komik,sevecen işitme ve konuşma engeli olmasına rağmen bunu sorun etmeyen özel bir karakter gerçekten.Hani yanında olduğunuz zamanlar sizi hep güldüren neşesiyle sizi saran ve karamsar olmanıza izin vermeyen arkadaşlar olur ya işte Barfi’de onlardan ,konuşmadan sizi güldürebilir,beklenmedik sürprizler yapabilir,sınırsız hayal gücüyle sizi şaşırtabilir. Barfi’yle tanışmalısınız.Kısacası romantik-komedi sevenlere tavsiye ediyorum.

 

Filmden kareler…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konusu:Doğuştan konuşma ve işitme engelli olan Barfi hayat dolu,sevecen ve hep pozitif olan bir insandır.Bir gün Shruti’yi görür ve aşık olur.Ama Shruti’nin ailesi karşı çıkar ve kızlarının normal biriyle evlenip mutlu olmasını ister.Ve ikisi ayrılmak zorunda kalır.Daha sonra Jhilmil’le tanışır. Jhilmil’de onun gibi konuşma engellidir.Aralarında kelimelere gerek kalmadan yaşanan masum bir aşk başlar.Ta ki Shruti tekrar hayatlarına girene kadar. Acaba Barfi Shruti’yi hala unutamamış mıdır?

  • Türü:drama, komedi,romantik
  • Ülkesi:Hindistan
  • Süre:151 dk.
  • Oyuncular:Ranbir Kapoor , Priyanka Chopra , Haradhan Bannerjee , Saurabh Shukla , Ashish Vidyarthi
  • Imdb Puanı:8.1

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe