Özel Kuvvetlere bağlı bordo bereli askerlerin terör örgütlerine yönelik yaptıkları operasyonu konu alan ve Afrin’de başlayıp, Bursa İnegöl’de son bulan “Bordo Bereliler 2: Afrin” adlı yeni sinema filminin çekimleri Bursa’nın İnegöl ilçesinde başladı.

Yapımcılığını Erdoğan Yaprak ile Ali Ertem’in (16 Medya Film),yönetmenliğini Erhan Baytimur’un yaptığı filmin oyuncu kadrosunda bir birinde değerli isim yer alıyor.

“Şehitlik ve gazilik bu toprakların sigortasıdır”

Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İsmail Yılmaz, “Bordo Berelilier 2: Afrin” filminin Bursa İnegöl’de çekilmiş olmasından duydukları memnuniyeti dile getirirken, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban da turizm bölgesi olarak İnegöl’ün sıklıkla isminin anılmasının yanı sıra İnegöllü bir yönetmenin burada bir sinema filmi çekmesinden ötürü Erhan Baytimur’u ve ekibini kutladığını dile getirdi.

Yazı önerisi
Yeni Avatar, Star Wars ve Marvel Filmlerinin Gösterim Tarihleri Açıklandı

“Bir teröristin empati kurmasını sağlayacağız.”

Birinci filmi “15 Temmuz” ruhuyla çektiklerini dile getiren filmin yönetmeni Erhan Baytimur ise ikinci filmin hikaye olarak çok farklı olduğunu, Afrin’de başlayan bir operasyonun İnegöl’de son bulmasını konu aldığını dile getirdi. Özellikle Türkiye üzerine oynanan oyunların bir tanesini işleyeceklerini dile getiren Baytimur, İnegöl’de olacak bir olayın önlenişini anlatacaklarının altını çizdi. Bu filmde farklı bir şey yapmak istediklerini dile getiren Erhan Baytimur, “Bir teröristin empati kurmasını ve teröristin empati kurarak olaylara bakmasını sağlayacağız. Biz biliyoruz neyin doğru neyin de yanlış olduğunu. Fakat bizim gibi düşünmeye ve empati kurmaya çalışması şimdiye kadar yapılmamış birşey.” dedi.

Yazı önerisi
Sinemalarda bu hafta 7 Film vizyonda 11 - 18 Mayıs 2019

İlk filmden farklı olarak bu yeni filmde yeni karakterlerinde yer alacağını anlatan Baytimur, filmi İnegöl’de çekmek istediklerinin nedenini İstanbul’a yakınlığının yanı sıra İnegöl’ün doğal güzelliğinin ve atmosferinin ilgilerini çekmesi olduğu olarak açıkladı.

“Filmde herkes benden nefret edecek.”

Teker teker tüm oyuncuların da söz aldığı basın toplantısında oyunculardan Emel Dede ise filmde kötü bir karakteri canlandırdığını dile getirdi. Dede sözlerine şöyle devam etti; “Filmde terör örgütü üyesi bir karakteri canlandırıyorum. Bu da seyircide olumsuz duygular uyandıracak. Nefret edecekler benden. Kin ve nefret dolu sahneler için şimdiden özür dilerim. Her filmde birilerinin bir kötü yüz olması gerekir ben de bu nedenle buradayım.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 7345 aboneye katılın

e-posta adresiniz:


DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe