Marslı

Mars’daki bir görev sırasında çıkan bir fırtınayla ekipten ayrı kalan ve o noktadan sonra da geride kalanlar tarafından bulunamayınca ölmüş olarak kabul edilen bir astronotu anlatıyor. Senaryo da bu astronotun hayatta kalma mücadelesini aktarıyor. Söz konusu olan karakter oldukça şahsına münhasır, kendisiyle dalga geçebilme yeteneğine sahip esprili bir adam. Yani bir yandan çok dramatik, öte yandan da eğlenebileceğiniz bir adam.

Yönetmen : Ridley Scott

Oyuncular : Matt Damon , Sean Bean , Kate Mara , Sebastian Stan , Jeff Daniels

Tür : Bilim Kurgu , Aksiyon , Gerilim , Macera

 

 

Kafes

12 Eylül 1980 darbesi sonrasında bazı sağ görüşlü insanların hapislerde yaşadığı olayları ve işkenceleri konu edinen Kafes filmi, 2 Ekim 2015’te izleyicilerle buluştu.
Kafes filminin çekimleri, Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde ve Ulucanlar Cezevi’nde yapıldı.

Mahmut Kaptan

Oyuncular : İsmail Hacıoğlu , Barış Küçükgüler , Erdal Cindoruk , Şefik Onatoğlu , Melda Arat

Dram

 

 

Şah Mat

Edward Zwick’in yönettiği filmde, 1972 Satranç Dünya Şampiyonası’nın İzlanda’nın başkenti Reykjavik’te oynanan finali, Amerikalı Bobby Fischer ile Sovyet Boris Spassky’nin klasikleşmiş maçı anlatılıyor. Yüzyılın maçı olarak anılan ve satranç tarihinin en sıradışı ve sorunlu figürlerinden biri olan Fischer’ın maça hazırlık sürecine odaklanan filmde Tobey Maguire ve Liev Schreiber başrolde.

Yönetmen : Edward Zwick

Oyuncular : Tobey Maguire , Liev Schreiber , Peter Sarsgaard , Seamus Davey-Fitzpatrick , Sophie Nélisse

Tür : Biyografi , Dram

 

 

Efsane

20. yy’ın 2. yarısında Londra yeraltı camiasını alt üst eden ikiz kardeşler Ronald ve Reginald Kray’in gerçek öyküsü… Tom Hardy’nin başroldeki iki karaktere başarıyla hayat verdiği filmde Emily Browning ona eşlik ediyor.

Yönetmen : Brian Helgeland

Oyuncular : Tom Hardy , Emily Browning , Taron Egerton , Christopher Eccleston , David Thewlis

Tür : Biyografi , Gerilim , Suç

 

 

Bulantı

Sevgilisiyle birlikte olduğu gece, karısı ve küçük kızını trafik kazasında kaybeden Ahmet, “akıl-fikir işleri” yapan mühim bir şahsiyettir.
Kimseyi umursamayan, hiçbir şeyin önünde eğilmeyen biri olarak bu trajik olaydan pek etkilenmeden yaşamına devam eder ama bir süre sonra, görünürde bir sebep olmaksızın kendinde ve yaşamında bazı değişimler olmaya başlar. Küçük terslikler, tuhaf aksilikler art arda gelmekte, çok sevdiği kadınlarla arası bozulmakta, hayat karşısında zorlanmakta ve kendisinden beklenmeyecek zaafiyetler göstermektedir.

Yönetmen : Zeki Demirkubuz

Oyuncular : Zeki Demirkubuz , Çağlar Çorumlu , Öykü Karayel , Ercan Kesal , Şebnem Hassanisoughi

Tür : Dram

 

 

Tuhaf Bir Sihir

https://www.youtube.com/watch?v=tW_5RTDGah0

George Lucas’ın Lucasfilm’inin yapımcılığını üstlendiği animasyonda, goblinler, periler ve birbirinden fantastik yaratıkların sihirli bir iksir uğruna verdikleri mücadele konu ediliyor. Müzikal türündeki filmde, Shakespeare’in Bir Yaz Gecesi Rüyası eserinden de temalar kullanılıyor.

Yönetmen : Gary Rydstrom

Seslendirenler : Alfred Molina , Evan Rachel Wood , Peter Stormare , Kristin Chenoweth , Alan Cumming

Tür : Animasyon , Aile , Fantastik , Müzikal

 

 

 

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe