Fantastik Dörtlü

 

Reed Richards (Miles Teller) bilime ve araştırmaya hevesli bir gençtir. Küçük yaşlardan itibaren evinin garajında çalışmalar yapmakta ve icatlar ortaya çıkarmaktadır. En büyük icadı ise bir tür ışınlanma makinesidir. Bu icadı sayesinde bir bilim fuarında Baxter Enstitüsü dekanı Dr. Franklin Storm’un dikkatini çeker ve enstitüye alınır. Bir gece, bu icadını kendisinin yanı sıra arkadaşı Ben Grimm, Dr. Storm’un oğlu Johnny Storm ve bir diğer öğrenci Victor ile denemeye karar verir. Ancak büyük bir patlama olur ve 4 gençle birlikte o sırada yakınlarda bulunan Sue ciddi şekilde yaralanır. Victor ortadan kaybolur.

 

Yönetmen : Josh Trank

Oyuncular : Kate Mara ,  Toby Kebbell ,  Jamie Bell ,  Miles Teller , Tim Blake Nelson

Tür : Bilim Kurgu ,  Aksiyon ,  Fantastik ,  Macera

 

 

Eski Sevgiliyi Unutmanın 10 Yolu

 

Alper (Atılgan Gümüş) çok sevdiği sevgilisi Zehra ile evlenmek üzereyken düğünde yaşadığı korkuyla evlenmekten vazgeçer. Yaptığına çok pişman olan Alper, eski sevgilisini unutup hayatına devam edebilmek için konunun uzmanı bir aşk doktoruna başvurur.

 

Yönetmen : Biray Dalkıran

Oyuncular : Asuman Dabak ,  Atılgan Gümüş ,  Serhat Özcan ,  Orçun Kaptan ,  Recep Aktuğ

Tür : Komedi

 

 

Son Şans

https://www.youtube.com/watch?v=7Y40zCR5pwc

 

Hafif Ağırsiklet dünya şampiyonu boksör Billy Hope (Jake Gyllenhaal) için hayatında her şey yolundadır. Çok sevdiği eşi Maureen (Rachel McAdams) ve kızı Leila ile mutlu bir şekilde yaşamaktadır. Ancak öfkesine hakim olamadığı bir olayın sonunda gerçekleşen trajik kaza sonucu eşini kaybeder, kızının velayeti elinden alınır. Sahip olduğu her şeyi bir bir kaybeden Billy, yeniden zirveye çıkıp kızına kavuşabilmek için son çare olarak boks antrenörü Tick Wills’ten (Forest Whitaker) yardım ister.

 

Yönetmen : Antoine Fuqua

Oyuncular : Jake Gyllenhaal ,  Rachel McAdams ,  Forest Whitaker , Oona Laurence ,  50 Cent

Tür : Dram

 

 

Vahşet Geçidi

 

Avustralyalı gençler Oscar ve Geordie, Amerika’dan gezmeye gelmiş olan Amelia, Toby ve Maya’yı, korkutucu efsanelerin etrafında döndüğü Limon Ağacı Geçidi’ne gidip orada geceleri göründüğü iddia edilen hayaleti görmeye ikna ederler. Gençlerin bu geçitte yaşadıkları olaylar, tahmin ettiklerinden çok daha büyük bir gücü açığa çıkarıp dehşet dolu bir gecenin başlaması anlamına gelecektir.

 

Yönetmen : David Campbell

Oyuncular : Pippa Black ,  Tim Pocock ,  Jessica Tovey ,  Tim Phillipps ,  Andrew Ryan

Tür : Gerilim , Korku

 

 

Aç Kalpler

 

Mina (Alba Rohrwacher) ve Jude (Adam Driver) New York’ta tanışmış, kısa süre içinde birbirlerinden hoşlanıp sağlam bir ilişki içine girmişlerdir. Ancak bir süre sonra Mina, ülkesi İtalya’ya dönmek ister. Yaşadıkları son birlikteliğin ardından Mina hamile kalır ve dönmekten vazgeçmek zorunda kalır. Ancak hamilelik süreci ve çocuğun doğumundan sonraki süreç oldukça sancılı geçer ve ilişkilerini ciddi anlamda sarsar. Sorunların kaynağı, Mina’nın modern tıbba hiçbir şekilde güvenmemesi, alternatif tıp ve hatta metafizik olgulardan medet ummasıdır ve çocuğunu bu şekilde yetiştirmeye kararlıdır.

 

Yönetmen : Saverio Costanzo

Oyuncular : Jake Weber ,  Alba Rohrwacher ,  Adam Driver ,  Roberta Maxwell ,  David Aaron Baker

Tür : Dram , Gerilim

 

 

Kaptan Cingöz Macera Peşinde

 

Küçük bir Danimarka kasabası olan Kalleby’de yaşayan Albert, balon kaptanı olmak istese de bunu yapabilmek için fazlasıyla sakardır. Günün birinde kasabanın simgesi olan balon heykelini paramparça eder. Ancak heykeli yeniden yapmayı düşünen kasaba halkına gerçek bir balon bulup getireceğine söz verir. Amacına ulaşabilmek için en iyi arkadaşı Egon ile maceralı bir yolculuğa girişir.

 

Yönetmen : Karsten Kiilerich

Seslendirenler : Bodil Jørgensen ,  Thomas Bo Larsen ,  Oscar Dietz , Morten Eisner ,  Erik Holmey

Tür : Animasyon

 

 

Editörün bu haftaki favorisi : Fantastik Dörtlü 

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe