Gerçek bir hikayeden beyaz perdeye aktarılmış,Hintli  güreşçi Mahavir Singh Phogat ve kızları Hintli milli güreşçiler Geeta Phogat ve Babita Kumari’nin gerçek hikayelerini konu alan bir film.Hint filmi deyince akla gelen ilk isim Aamir Khan’ın imzası var filmde. Aamir Khan filmlerinin özelliği,kendi toplumunda kanayan yara olmuş sorunları,filmlerine yansıtarak mesajını film yoluyla iletmesi. Dangal filminde de toplumsal bir mesaj veriyor Aamir Khan. Bunu film içinde geçen diyaloglardan da anlıyorsunuz.

   Filme gelecek olursak eğer emekli bir güreşçinin iki kız çocuğunun güreşçi olması için onları yetiştirmesi,bu sırada yaşadıkları köydeki insanların onu kararından vazgeçirmeye çalışmasına rağmen geri adım atmamasını anlatıyor. Başrolümüz insanların ne dediğine aldırmadan kızlarını eğitmeye devam ediyor ve ülkesine kazandırmak istediği altın madalyayı kızlarının kazandıracağına inanarak,bunun için elinden geleni yapıyor.Kızlarını eğitirken onları en zor eğitimlere tabii tutuyor hatta yeri gelince erkeklerle bile güreştiriyor.Spoiler vermeden yazıma son versem iyi olacak kısacası Hint filmi özellikle de Aamir Khan filmlerini sevenlere tavsiye ediyorum.

Konusu:Hindistan’da başarılı eski bir güreşçi olan Mahavir Singh Phogat,ülkesi için uluslararası bir alanda altın madalya kazanamadığı için bir erkek evladı sahibi olup bunu gerçekleştirmek ister ama 4 kız çocuğu olur ve bu hayalinden vazgeçer.Günün birinde oğullarını dövdüğü için iki büyük kızını şikayet etmek için bir aile evlerine gelir ve Mahavir kızlarının dövüşe yeteneği olduğuna fark eder ve onları eğitmeye başlar.

  • Oyuncular:: Aamir Khan, Sakshi Tanwar, Fatima Sana Shaikh
  • Türü: Biyografi, Dram, Dövüş
  • Ülke: Hindistan
  • Vizyon Tarihi: 18 Ağustos 2017
  •  Imdb Puanı: 8.6

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe