Bu sefer bir kitap önerisi değilde bir manga önerisiyle ilgili bir yazı olacak.Anime ve manga ile tanışmış olanların bildiği bir mangadır mutlaka ama daha önce hiç anime izlememiş ve manga okumamış olanlar için verilebilecek en iyi önerilerden biri olarak ilk akla gelen manga Ölüm Defteri.


Yagami Light (Raito),ülke seviye sınavında birinci olan zeki ve geleceği parlak bir lise öğrencisidir.Devamlı artan suç oranlarından ve adaletsizliklerden dolayı Dünya’nın adil bir yer olmadığını inanan Yagami bu durumdan dolayı umutsuzdur.

Bir gün ders sırasında gökyüzünden bir defter düştüğünü görür ve onu alıp evine götürür.Başta defter hakkında hiçbir bilgisi yoktur.Sıradan bir defter gibi gelir ama üstündeki ölüm defteri yazısı ve içindeki bilgiler ona garip gelir,üstelik defter İngilizcedir.

Defteri okuyunca ismi yazılan kişinin öldüğünü öğrenir.Gerçek olabileceğine başta inanmaz, ama haberleri izlerken bir adamın anaokulu öğrencilerini rehin aldığını öğrenir ve o kişinin adını yazarak ne kadar gerçek olduğunu test etmeye çalışır.Ve adam 40 saniye sonra ölür.

Bu defter Shinigami adındaki bir ölüm meleğine aittir.Yagami okuldan eve geldiği bir gün Shinigami’yi karşısında bulur.Shinigami Yagami’nin meraklı ve  deftere isim yazmak için bu kadar istekli olduğunu görünce şaşırır. Yagami artık Shinigami ile birlikte adaleti kendi istediği şekilde yerine getirecektir.Dünya’nın en iyi dedektifi L ya onun kimliğini açığa çıkarıp onu yakalarsa?

Dipnot:Ölüm Defteri’nin dizi ve animesi de var.

 

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir