Çeviri yapmak; günümüz bilim dünyasının vazgeçilmez ögelerinden biri haline gelmiştir.

Küçük bir köye dönüşen dünyada yaşanılan ve yapılan bütün bilimsel ve akademik çalışmalar online olarak bütün ülkelerde hizmet alanına girmektedir. Ancak doğal olarak yapılan her çalışmanın her ülkenin dilini bilmek oldukça güçtür.  Özellikle İngilizcenin dünya dili haline gelemsi artık iş hayatının bölünmez bir parçası olmasından dolayı neredeyse ikinci anadil konumuna gelmiştir. Ancak çeviri yapmak ciddi profesyonellik ve tecrübe gerektiren bir olaydır.

ingilizce çeviri

Rastgele sadece lisans seviyesinde yapılan bir çalışma hiçbir şekilde bilimsel bir değer taşımayacaktır. Dilin kökenine hakim olmak, ince nüanslarını bilmek ve anlatmak istediklerini naif ve eğilip bükülmeden anlatmak çok önemlidir. Uzman ekibimiz ile tamamen bilimsel ve profesyonellik odaklı olarak İngilizce tercümeler oldukça uygun fiyatlara yapılmaktadır. İngilizce tercüme fiyatları tamamen kelime odaklı olarak hesaplanmamaktadır. Metnin ağırlık derecesi, bilimsel özelliği de tercümenin zorluk ve kolaylığı hakkında bir fikir sunmaktadır. İngilizce çeviri fiyatları bu profesyonellik doğrultusunda o alanın uzman hocası tarafından yapılmaktadır. Çünkü; örneğin edebiyat alanında çok iyi İngilizce çeviri yapan biri makine mühendisliği alanında aynı derecede çeviri yapması imkansızdır. Çünkü dile hakimiyet kadar alana da hakim olmak gerekmektedir. Aksi takdirde oldukça sığ olarak kalacaktır. Bu demek değildir ki o edebiyatçı kişi İngilizceyi bilmiyor. Çok iyi bir ingilizce bilgisine sahip olabilir ancak hiçbir şekilde makine mühendisliği terminolojisine hakim olamaz.

tercume-ofisi

Yaşadığımız coğrafya ve köklerimizden dolayı üzerinde durmamız gereken bir diğer dil ise Osmanlıcadır. Osmanlıca; oldukça zor fonetik yapıya sahip bir dildir. Çünkü Osmanlıcanın okunuşu Türkçe iken yazılışı arap alfabesi ile olmaktadır. bu da iki dili yani hem Türkçe’yi hem de Arapçayı çok iyi bilmeye dayanmaktadır ki bu iki dilin karışımı Osmanlıca olarak bilinmektedir. Osmanlıca Türkçe den çok farklı bir dil özelliğine sahiptir. Kendi köklerimiz ile ilgili bilgiler edinmek son yüzyıla kadar yapılan bilimsel araştırmaları çözebilmek için iyi bir Osmanlıca dil hakimiyeti gerekmektedir. Özellikle edebi metinlerde ve edebiyat bölümlerinde bilinmesi zaruri olan Osmanlıcayı anlamak ve öğrenmek çok zordur. Alanında uzman ve profesyonel Osmanlıca çeviri ekibimiz dilin yapısını ve anlamını bozmadan profesyonel olarak Osmanlıca çeviri hizmeti vermektedir. Gerek matbu ya da rika gerekse Transkripsiyon işlerinde profesyonel bir şekilde çeviri hizmeti verilmektedir. Ayrıca oldukça uygun Osmanlıca çeviri fiyatları hizmetleri öğrencilere daha büyük kolaylık sağlamaktadır. Tezhazırlamamerkezi.net ailesi olarak yıllardır akademik danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Bilimsel alanda gerek tez danışmanlığı gerek analiz konularında yaptığımız ileri düzey danışmanlıkların başında da çeviri hizmetleri gelmektedir.

çeviri ofisi

Özel olarak oluşturulmuş çeviri departmanımızdaki hocalarımız İngilizce den Rusça ya Arapça’dan Osmanlıca’ya kadar çok yönlü olarak hizmet vermektedir. Özel olarak oluşturulmuş www.ucuzcevirifiyatlari.com sitesi sadece çeviriye yönelik olarak hizmet vermektedir. Sadece lisans seviyesinde kalmayıp doktora ve daha ileri seviyelerde bilimsel çeviri danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Çeviriler ham hali ile sunulmamaktadır. Önce kontrol ekibimiz gözden geçirmekte sonra editör onayı alındıktan sonra kişiye iletilmektedir. Ancak bunlardan da önce dilimizi görebilmeniz için nasıl çeviri yaptığımızı görmeniz ve güven duymanız için size çeyrek sayfa ücretsiz çeviri gönderilmektedir. Siz yapılan çevirinin kalitesini gördükten sonra daha detaylı olarak çalışmanız üzerinde görüşülmekte ve karara bağlanmaktadır. Zira yapılan işin ne kadar önemli olduğunun ve bilimsel bir çalışma yapmanın nasıl önem arz ettiğini en iyi bizler bilmekteyiz. Bir tez danışmanlığı ne kadar önemli ise çeviri danışmanlığı yapmak, çevirinin inceliklerini bilmek de o kadar önemlidir

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe