TCDD’nin Ankara- Kars arası düzenlediği Doğu Ekspresi tren seferlerine büyük ilgi var. Kars özellikle 18-25 yaş arası gençlerin günübirlik veya 2 günlük hafta sonu tatili için gittiği ve en çok ziyaret edilen yerlerden biri haline geldi. Foto- Tur düzenleyen çok sayıda grup da, Doğu Ekspresi ile Kars’a gitmeye başladı. Kars günübirlik fotoğraf çekilip dönülen bir yer haline geldi,sosyal medya ve Instagram’da da gündemde. Doğu Ekspresi gençlerin deyimiyle ‘Like’ ekspresi haline geldi.


Blooger ve fotoğrafçıların Kars’a çok gitmesi ve İnstagram paylaşımları bu ilgide etkili olmuş.Bilet bulmak oldukça zor ve oteller de dolu.Yoğun ilgiden dolayı Doğu Ekspresi’ne ek vagonlar ilave edilmiş.Gençler günü birlik ya da 2 günlüğüne gidip tatil yapabiliyor.Ayrıca biletler de oldukça ucuz.Kars Kalesi, Ani Harabeleri ve Sarıkamış Kayak Merkezi’i gençlerin Kars’ta en çok gittiği yerler.Kısacası Kars kış turizminin yeni gözdesi.

[infobox color=”#dd3333″]Doğu Ekspresi İle Kars Yolculuğu Hakkında Bilgi[/infobox]

Doğu Ekspresi Ankara Tren Garı’ndan kalkıyor ve Kars Tren Garı’na kadar gidiyor. Ara duraklar ise, Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan ve Erzurum. Ara duraklarda ne kadar duracağı belli olmuyor.Tren, Ankara Garı’ndan her gün saat 18:00’de kalkıyor ve ertesi gün saat 18:30’da Kars Garı’na varıyor. Yani toplam yolcuğunuz 24,5 saat sürüyor.

Bilet ücretleri yolculuk edeceğiniz kompartımana göre değişiyor. Şu an için bilet fiyatları şu şekilde;

DOĞU EKSPRESİ

Ankara-Kars (Ekspres) 1 Yatak – Tam(95,00) – %20 İndirimli ( 87,00) – %50 Çocuk-Enegelli İndirimi( 75,00)
Ankara-Kars (Ekspres) 2 Yatak –  Tam (80,00) – %20 İndirimli ( 72,00) – %50 Çocuk-Engelli İndirimi ( 60,00)

Ayrıntılı bilgi için: [button url=”http://hizlitrenbiletisatis.com/yatak-kuset-fiyatlari” target=”” size=”2″ icon=””] Tıklayın[/button]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe