BrandZ Uluslararası En Değerli 100 Marka raporuna göre en değerli 10 marka açıklandı

Interpress’in reklam ve pazarlama şirketlerinden Kantar Millward Brown ve bünyesinde olduğu WPP’nin, her yıl  yayınladığı ne değerli 100 marka raporuna göre zirvenin sahibi değişmeyerek birinci sıra her zaman olduğu gibi Google ‘da. iPhone’daki başarısı ile kullanıcılarını memnun eden Apple ise ikinci sırada yer alıyor. Diğer şirketleri ise aşağıdan inceleyebilirsiniz.

1.-) Google

Google, İnternet araması, çevrim içi bilgi dağıtımı, reklam teknolojileri ve arama motorları için yatırımlar yapan çok uluslu Amerikan anonim şirketidir. İnternet tabanlı hizmet ve ürünler geliştirir, ek olarak bunlara ev sahipliği yapar.

2.-) Apple

‘Apple’ Inc. ya da eski adıyla Apple Computer, Inc., merkezi Cupertino’da bulunan; tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ve kişisel bilgisayar tasarlayan, geliştiren ve satan Amerikan çok uluslu şirkettir.

3.-) Microsoft

Microsoft Corporation, Windows, Xbox ve Lumia gibi ürünleriyle tanınan, ABD merkezli büyük yazılım ve bilişim şirketidir.

4.-) Amazon

Amazon.com, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir e-ticaret ve bulut bilişim şirketidir. Jeff Bezos tarafından 5 Temmuz 1994’te Amerika Birleşik Devletleri’nin Seattle şehrinde kurulmuştur.

5.-) Facebook

Facebook, insanların başka insanlarla iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan bir sosyal ağ.

6.-) AT&T

AT&T, merkezi Whitacre Tower, Dallas, Teksas, ABD’de bulunan çok uluslu bir telekomünikasyon şirketidir. Alexander Graham Bell tarafından kurulan Bell Telefon Şirketi’yle birleşmiş ve dönem dönem dünyanın en büyük telefon şirketi olmuştur.

7.-) Visa

Visa bir kredi kartı sistemi olmayıp mevcut likite nın bankalara arası ve bankalarla marketler arası network ağına sahip ilk dijital para işlemi yapılmasını sağlayan uluslararası işletmeler arası para likite akışını sağlayan elektronik bankacılık işlemidir.

8.-) Tencent

Genel merkezi Shenzhen, Çin’de olan bir holding ; Supercell, Riot Games, WeBank, Epic Games gibi ünlü firmalar yan kuruluşlarıdır.

9.-) IBM

IBM Merkezi Armonk, New York, ABD’de olan, dünyanın en büyük bilişim teknolojisi şirketidir. 410.000’i aşkın çalışanı ile 170’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

10.-) Mc Donald’s

McDonald’s, günde 69 milyon müşteriye hizmet veren, dünyanın en büyük fast-food restoran şirketi. McDonald’s, genel olarak hamburger, çizburger, patates kızartması ve soğuk içecekler satmaktadır.

Kaynak

[irp posts=”11726″ name=”LinkedIn’e Göre En Popüler Meslekler”]

[irp posts=”10534″ name=”2017’de İzlemeniz Gereken Filmler ve Vizyon Tarihleri”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe