Great Place to Work Enstitüsü tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen “Dünyanın en iyi işverenleri” araştırmasında Salesforce birinci oldu. 6 bin 600 firmanın katılım sağladığı ve 10 milyonun üzerinde çalışanın temsil edildiği araştırmanın ikincisi Adecco olurken, üçüncü sıraya SAS Institute yerleşti.

56 ülkede ölçek ve sektör bağımsız şirketlere mükemmel iş yeri inşa etmeleri ve geliştirmeleri konusunda destek veren Great Place to Work Enstitüsü, bu yıl yedinci kez düzenlenen Dünyanın En İyi İşverenleri listesini açıkladı.

Listede; güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve takım ruhu gibi kavramları başarılı bir şekilde kurum kültürlerine dahil etmeyi başaran 25 şirket yer aldı. Araştırmada, Dünyanın En İyi İşveren şirketlerinde samimiyetin, insani ilişkilerin ve İK yaklaşımlarının daha iyi olduğu ortaya çıkarken, çalışanların şirketlerinden gurur duydukları belirtiliyor.

Bu iş yerleri yetenekli çalışanları çekiyor

Her yıl gerçekleştirilen Dünyanın En İyi İşverenleri listesinde, kurum kültürü çalışmaları ile öne çıkan 25 şirket yer aldı. Herkes için mükemmel bir iş yeri oluşturan şirketler, çalışanlarına karşı hayata geçirdikleri samimiyet, hakkaniyet, ayrım gözetmemek gibi uygulamalarıyla sektörlerinde örnek teşkil ediyor. Şirketler, kurum kültürü stratejileri ile çalışanlarının potansiyellerini ortaya çıkarırken, kurumun bir parçası olarak hissetmelerini de sağlıyor. Yüksek güven temelinde herkes için mükemmel bir iş yeri oluşturmayı başaran kurum çalışanları, iş yerleriyle gurur duyuyor.

Dünyanın En İyi İşverenleri listesi:

1. Salesforce

2. Adecco

3. SAS Institute

4. Mars

5. Natura

6. Abbvie

7. Belcorp

8. DHL

9. Hilton

10. Stryker

11. Diageo

12. Accor Hotels

13. Cadence Design Systems

14. Autodesk

15. W.L. Gore&Associates

16. Hyatt

17. EY

18. American Express

19. Cisco

20. Adobe

21. Falabella

22. Hilti

23. Admiral Group plc

24. H&M

25. SAP

[vurgu color=”#dd3333″]Yazı Önerilerimize Bakmayı Unutmayın[/vurgu]

[irp posts=”15093″ name=”Yerli Arama Motoru Yaani Kullanıma Sunuldu”]

[irp posts=”15034″ name=”En çok tercih edilen hangisi?”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir