Duvarların dili olsa da konuşsa diye bir söz vardır;.Banksy tam olarak bunu yapıyor,duvarları konuşturuyor.Kimdir neyin nesidir pek bilinmiyor? Eserlerinde Banksy takma adını kullanıyor.1974 İngiltere Bristol doğumlu olduğu kendisi hakkında tahmin edilen bilgiler.

Kendisi hakkında bu kadar az bilgiye sahip olmamızın en önemli nedeni de kendisinin bunu istiyor oluşu,yani tanınmak istemiyor. Ama kendisi dünyaca ünlü bir sokak sanatçısı.

Yazı önerisi
Banksy'nin eseri satıldıktan sonra kendi kendini yok etti!

Gerilla artist olarak biliniyor.Savaş karşıtı,çevreci,hayvan haklarını savunan ve tüketim çılgınlığına dikkat çeken resimler yapıyor.Bir nevi sessiz protesto onunkisi. Resimleriyle eleştiriyor ve resimleriyle haklının yanında olduğunu gösteriyor. Bunu yaparken kara mizah ve ironiyi kullanıyor. Dünya’nın dört bir yanında yaptığı grafitilerle dikkatleri üstüne çekiyor.

Banksy’nin müze eylemlerinden bahsetmeden olmaz.Dünyaca ünlü müzelere kendi eserlerini gizlice koyuyor,işin ilginç yanı müze görevlileri,Banksy kendi arayıp haber verene kadar,bu durumun farkına varmıyorlar. 🙂 Bu eylemleri yaparken çekilmiş video aşağıda;

Yazı önerisi
Sinemaya Uyarlanmış 5 Kitap #1

Bu Banksy ilginç birine benziyor,gerçekten çok merak ettim derseniz,kendisi için yazılmış bir kitapta mevcut.;Will Ellsworth Jones – Banksy Duvarın Ardındaki Adam.Biz susalım,Banksy her zamanki gibi resimleriyle konuşsun. 🙂

Buyrun grafiti şölenine;

Yazı önerisi
DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması 4. yaşına yeniliklerle giriyor

Yazı önerisi
Daha Kıvrak Bir Zeka İçin 11 Basit Öneri

Yazı önerisi
En Çok Bilinen 10 Kedi Irkı

Yazı önerisi
Çocuklara Teknolojiyi Yasaklamadan Doğru Kullanmalarını Sağlayabilirsiniz

Yazı önerisi
Daha Kıvrak Bir Zeka İçin 11 Basit Öneri

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 7345 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe