Geçtiğimiz haftalarda  SpaceX kurucu ve CEO’su Elon Musk, kendi Tesla Roadster’ını bir Falcon Heavy roketiyle Mars’a göndereceğini söylemişti.Dün yaptığı Instagram paylaşımıyla bu olayın şaka olmadığı ortaya çıktı.


Elon Musk, twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda vişne kırmızısı Tesla Roadster’ını Mars’a göndereceğini söylemişti. Instagram hesabından paylaştığı fotoğrafta kapakları açık olan bir roketin yük kısmında bir Tesla Roadster bulunuyor. Fotoğraf sosyal medya platformlarına düştükten birkaç saat sonra ise Elon Musk kendi hesabından paylaşım yaptı.

Elon Musk,Tesla Roadster’ını Mars’a taşıyacak olan Falcon Heavy’nin fotoğraflarını da henüz birkaç gün önce paylaşmıştı. Bu fotoğraflarla beraber ilk kez görmüş olduğumuz Falcon Heavy; tam 27 tane Merlin motorun güç verdiği (Falcon 9’da bu sayı dokuzdu), 70 metre uzunluk ve 12.2 metre genişlik gibi inanılmaz boyutlara sahip olan devasa bir roket.Dünyanın aktif en güçlü roketi olma ünvanını önümüzdeki ay itibariyle elde edecek olan bu “canavar” roket, günümüzün en güçlüsü Delta IV Heavy’den de tam 2 kat daha fazla itici kuvvete sahip.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe