Elektrikli araç üreticisi Tesla, bu yılın başlarında 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin aldığını ve ürünlerinde Bitcoin ödemelerini kabul ederek, kripto paranın bilançolarında tutulacağını açıklamıştı.

Tesla’nın 272 milyon dolarlık Bitcoin sattığı duyuruldu. Yapılan bu satış, Tesla’nın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) gönderdiği 1. Çeyrek 2021 gelir raporunda “dijital varlıkların satışlarından elde edilen gelirler” altında gösterildi. Tesla, yapılan açıklamaya göre, ilk olarak bu yılın Şubat ayında 1.5 milyar dolar değerinde BTC satın aldı.

Sonrasında gerçekleştirilen 272 milyon dolarlık satış ise Tesla’nın bilançosunda yaklaşık 1.33 milyar dolar bırakmış oldu. Devamında ünlü yatırımcı Dave Portnoy, Elon Musk’a şu şekilde bir tweet attı: “Peki bunu doğru mu anlıyorum? Elon Musk, önce Bitcoin satın alıyor, fiyatı pumplıyor ve fiyat yükseliyor. Sonra onu satıp bir servet elde ediyor”.

Musk ise Portnoy’a cevap olarak şu şekilde bir paylaşımda bulundu: “Hayır anlamıyorsun. Kendi Bitcoin’imin hiçbirini satmadım. Tesla, bilançoda nakit tutmaya alternatif olarak Bitcoin’in likiditesini kanıtlamak için varlıklarının %10’unu sattı”.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir

bodrum escort