ABD’nin iletişim devi Verizon, senelerin internet servisi olan Yahoo!’yu satın alacağı konusunda dolaşan söylentiler doğrulandı ve iki şirketin anlaşmaya vardığı açıklandı..


AOL‘ün sahibi olan Verizon, Yahoo!‘nun tüm haklarını satın alıp AOL ile birleştirmesini sağlayacak. Bu birleşmeyle birlikte Yahoo! markası piyasadan tamamen kalkmayacak.

Hava durumu ve finans servisleri yoğun şekilde kullanılan Yahoo!‘ya ait olan Flickr ve Tumblr‘da yoğun bir şekilde kullanımda.

Birleşme tamamen gerçekleştikten sonra, Yahoo!‘nun CEO‘su Marisa Mayer, görevinden ayrılacak ve yerini Marni Walden alacak.

Marisa Mayer‘in yaptığı açıklama “Ben kalmayı planlıyorum ve Yahoo’nun gelecek adımlarında görev almak beni heyecanlandıracak.” ifadesini kullanmasından anlayacağımız üzere Marisa Mayer, Verizon içerisinde farklı bir pozisyonda çalışacak.

Aynı zamanda Marisa Mayer‘in satış anlaşmasında “altın paraşüt” ismi verilen bir ödeme yer alıyor. Eğer Marisa Mayer, satıştan sonra 1 sene içerisinde şirketten kovulursa, yaklaşık olarak 55 milyon dolarlık bir tazminat alacak. Marisa Mayer ek olarak, Yahoo!‘da geçirdiği 4 yılın tazminatı ve başarılı satış primi olarak 139,6 milyon dolar kazanacak.

Verizon satın alma işlemlerini 2017’nin ilk çeyreğinde bitmesini bekliyor. Satın alma işlemlerinden sonraysa Yahoo!, Verizon‘u arkasına alarak hizmetlerini geliştirmeyi ve devamlılığını sağlamayı sürdürecek.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe