Dünyanın ilk mobil tanışma uygulaması olan Happn, 2014 yılından bugüne kullanıcı sayısını arttırarak varlığını sürdürüyor.

Gerçek zamanlı konum belirleme özelliği ile yolunuzun kesiştiği kişilerle tanışma fırsatı bulabilirsiniz. Paris, Londra, Berlin, Madrid, Buenos Aires, Sao Paulo, Hong Kong, Milano ve New York’un da aralarında bulunduğu 50’yi aşkın büyük şehirde aktif durumda olan uygulama, 38 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip. 

Online tanışma uygulaması Happn’da ilgi uyandıran ilk şey elbette profil fotoğrafıdır. ilgi çekici bir profil oluşturmak sizi bir adım öne taşır. Seçtiğiniz profil fotoğrafı nasıl biri olduğunuz hakkında karşı tarafa ipucu verirken sizi diğerlerine göre daha popüler yapabilir. Peki popüler ya da ilgi çekici fotoğraf nasıl olmalıdır, ya da kullanılan en yaygın profil fotoğrafları hangileri.. Gelin hep beraber bakalım… 

İşte Happn’da mutlaka rastladığınız, en yaygın kullanılan 10 profil fotoğrafı:

Ayna-hastası

1. Ayna hastası

Online tanışma uygulaması kullananların hiç kuşkusuz en çok karşılaştığı profil budur: Kendine aşık ayna fotoğrafçıları. Sorsanız bahaneleri hep hazırdır; mükemmel bir selfie ya da iyi ışık yakalamak hiç de kolay değildir ve yakalamışken de çekim yapılır. (Mümkün olduğunda az yapın, bıktık!)

Adrenalin bağımlısı

2. Adrenalin bağımlısı

Bungee jumping, kano kullanmak, paraşütle atlamak, rafting, dağ tırmanışları – extreme macera sporları listesi böyle uzayıp gider ve bu tip profile sahip kişiler için hiçbir şey fazla heyecan verici değildir. Bu tarz bir profili beğendiyseniz, ilk buluşmada hayatınızı riske atmaya hazır olun! (Siz evde oturacak minnoş bir kedi değilsiniz)

selfie

3. Hayvan sever

Bir köpek yavrusu, hamster, kuzu ya da kobraya kim sarılmak istemez ki, ya da – özellikle erkeklerin sıklıkla yaptığı gibi – safaride vahşi bir hayvanla poz vermek… Tabi ya, neden olmasın? ( şahsen ben kedi seviyorum )

Adrenalin bağımlısı

4. Dost canlısı

Online tanışma uygulaması kullanan herkes mutlaka bu tip sosyal bukalemun profillere denk gelmiştir. Onlar fotoğraftaki insan kalabalığının içinde kaybolmaktan çok hoşlanırlar ve aslında profilin sahibinin fotoğraftakilerden hangisi olduğunu anlamak imkânsızdır. (Pek tavsiye etmem, beğendiğiniz kişi arkadaşınızı beğenmiş, ve onu siz sandığı için sizinle tanışmak istemiş olabilir)

Çocuklarla iyi anlaşan tipler

5. Çocuklarla iyi anlaşan tipler

Ah, çok tatlı bir bebeğiniz var! O fotoğrafa her baktığınızda kalbinizi eritiyor, değil mi? Ama aslında o bebek sizin değildir. Sadece tanışma uygulaması profiliniz için yeni bir “aksesuardan” başka bir şey değil. (Çocukları çok seviyorum imajı verirken, karşı taraf sizi; evli, mutlu, çocuklu sanabilir)
 yüzü olmayan profil

6. Yüzü olmayan tipler

Bu tarz profillerde ne yüz ne de iç güzelliği çok da önemli değil. Asıl mühim olan vücudunuzdur. O yüzden, bu tip bir profili tamamlamak için bir vücut geliştiricisi olmanız ya da bel bölgesindeki seksi kıvrımlarınızla rahat olmanızda fayda var. (ıııı şey.. tercih meselesi tabii)

happn profil resmi

7. Kötü kız/Kötü çocuk

Tehlikeli bir pozla desteklenen karanlık ve düşmanca fotoğraflar… Aslında profil her haliyle “BENDEN UZAK DUR” diye bağırıyor. İnsan böyle birinin tanışma uygulamasında ne yaptığını düşünmeden edemiyor. ( Yaani ne desem bilemedim)

Snapchat-karakteri

8. Snapchat karakteri

Happn uygulamasında mutlaka gördüğünüz profillerden biri de Snapchat karakterli fotoğraflar. Pek çoğumuz Snapchat uygulamasıyla oluşturduğumuz kedi, köpek, panda yüzlü fotoğrafı olan biriyle buluşma fikrini eğlenceli bulabilir… Ancak yolunuzun kesiştiği ve sizden ilk görüşte hoşlanan kişiyle Happn üzerinden tanışabilecek ve belki de hayatınızın en iyi buluşmasına gidebilecekken, o kişinin sizi bulma ihtimalini yok etmek çok da doğru bir seçim olmayabilir ( Allahını seven yapmasın)

fitness

9. Fitness delisi

Spor salonunda ya da koşu pistinde çekilmiş selfielerle dolu bir profil. Bu tarz birinin dikkatini çekmek için en iyi protein tozu ya da son çıkan crossfit antrenmanı konusunda biraz bilginiz olsa iyi olur, aksi takdirde yarış dışında olmanız işten bile değil. (Yemek demiyoruz, besin diyoruz bir de)

Adrenalin bağımlısı

10. Hızlı romantik

Bu profile sahip kişilerin mükemmel kimyayı yakalaması ya da en iyi crush olmaları, yani Happn’da iki kişinin aynı anda birbirinden hoşlanması, an meselesidir. “Daha önce hiç kimseyle bu kadar yakın hissetmemiştim,” gibi romantik sözler söylemeye ve size romantik bir ilişki vaat etmeye başlaması da öyle… Siz iyisi mi karşılıklı romantik iltifatlar yazmaya başlamadan önce gerçek hayatta tanışmayı bekleyin (Sor bakayım;Özdemir Asaf’tan şiirler okuyanı var mı?)

[vurgu color=”#dd3333″]Yazı Önerilerimize Bakmayı Unutmayın[/vurgu]

[irp posts=”10009″ name=”Hayranlıkla baktığımız o fotoğrafların sahne arkası #2″]

[irp posts=”13355″ name=”Amatör ve Profesyonel Fotoğrafçılık Arasındaki Farkları Gösteren 10 Fotoğraf”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir