Tag: Facebook

Facebook’tan gizliliği korumak için yeni önlemler

Son haftalarda insanlara gizlilikleri üzerinde daha fazla kontrol imkânı vermek ve verileri nasıl kullandığını daha açık bir biçimde anlatmak için önemli adımlar atan Facebook, bugün Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Tüzüğü’nün (General Data Protection Regulation – GDPR) bir parçası olarak, koşulları ve veri politikalarında güncellemeleri de kapsayan yeni gizlilik deneyimlerini hayata geçirdiğini duyurdu.

Facebook, verilerin kötüye kullanım durumlarını rapor eden kişileri ödüllendirecek

Facebook, uygulama geliştiriciler tarafından verilerin kötüye kullanım durumlarını rapor eden kişileri ödüllendireceği Verilerin Kötüye Kullanımı Ödül Programı’nı (Data Abuse Bounty) hayata geçirdi. Program, insanların bilgilerinin olası kötüye kullanımlarını daha hızlı bir biçimde tespit etmek üzere atılan adımların bir parçası olarak geçen haftalarda duyurulmuştu.

videomarketing nedir

Dünya Seni İzliyor!


Evet, gerçekten de izliyor. Geçmişte ünlü olma hayali kuran insanlar, kendilerine yardımcı olabilecek birilerine seslerini duyurmak, yeteneklerini göstermek için ne kadar uğraşıyorlardı acaba? Ya da bunun için başlarına konacak bir talih kuşunu mu beklemeleri gerekiyordu? Ama şimdi durum neyse ki öyle değil. Sesinin güzel olduğunu ya da dans kabiliyetini herkese göstermek isteyen biri, ilk iş bir video çekiyor sonra da onu Youtube gibi paylaşım sitelerine yüklüyor. Eğer gerçekten başarılıysa haftalar, belki de günler içinde yeteneklerini tüm dünyaya göstermiş oluyor.

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe