Dünyanın dev sosyal paylaşım ağı olan Facebook gün geçtikçe kendini yenilemeye devam ediyor.

Yayına başladığı ilk zamandan itibaren görünümüne alıştığımız 3 tablodan oluşan ana sayfası, yerini ulaşılabilirliği ve yanı sıra kullanımı çok basit olan 2 tablodan oluşan ayrıca ana sayfaya bağlı sol sabit menüsü ile birlikte yeni ara yüzü kullanıcılarına daha fazla kolaylık sağlıyor.

Geçtiğimiz aylarda değiştirmiş olduğu kişisel profil tasarımı ise olduğu gibi kalmış, eminim bu kullanicilar için bir avantaj olarak yeni tasarıma alışmaları için olanak sağlıcakdır.

Ana sayfa tasarımını daha yakından incelersek eğer ilk başta sol tarafa sabitlenmiş menü dikkatimizi çekicektir. Bu bölümde facebook geliştiricileri eski tasarımda bulunan sık kullanılanlar, sayfalar, gruplar, uygulamalar…  gibi başlıkları tek grup altında toplayıp görüntü kirliliğini engellemişler. Bu başlıkların altına eski tasarımda 3. Tabloda bulunan tanıyor olabileceğiniz kişiler kısmı yerleştirilmiş yani geliştiriciler 1. Ve 2. Tabloda ki kısımları tek tabloda özetlemişler ki bu kullanıcılar için ayrı bir kolaylık sağlıcaktır.

  1. Tabloyu inceleyelim; bura da geliştiriciler paylaşılan resimlerin büyüklüğünü arttırmakla kalmayıp ufak detayları resmin üstüne işlemişler örneğin resmin eklendiği günü, resmin açıklamasını ve geniş çerçevede resmi görebiliyoruz
  2. Tabloyu inceleyelim;bura da geliştiriciler eski tasarımda ki haber kaynağı bölümünü daha detaylı işlemek için başlıklar altında bölümlere ayırmışlar bunlar tüm arkadaşlar, en yeniler, takip edilenler, fotoğraflar,  oyunlar, müzikler… ayrıca dilersek kendi istediğimiz bir başlığıda ekleyebiliriz

Kısa anlatımımızı pekiştirmek amacı ile daha ayrıntılı bir biçimde görsellerle destekleyelim.Aşağıda ki videoda Facebook’un geliştiricilerinden olan bazı kişilerin tanıtımını izleyelim.

Not: Alt yazıyı ve görüntü ayarını değiştirmeyi unutmayın.

http://youtu.be/YaQQHYQHnMk

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir