Apple’ın amiral gemisi bir iPhone modelini Android bir akıllı telefon ile karşılaştıran bir haber yazmak tehlikeli ve Android ve iPhone fan boylar arasında bir savaş başlatmaya neden olabiliyor. Ancak biz yine de bu riski göze alarak size bir karşılaştırma haberi sunacağız.

Apple dahil olmak üzere birçok akıllı telefon üreticisinin en üst model akıllı telefonları, on milyonlarca ve milyonlarca satış rakamına ulaşabiliyor. Bu yüzden karşılaştırmalar da büyük önem taşıyor. Sizlere bu haberimizde dünyanın en iyi ve en büyük iki akıllı telefon üretici Samsung ve Apple’ın amiral gemisi hakkında bir karşılaştırma sunacağız.

1. SU DİRENCİ

iPhone 5S, Galaxy S5 gibi su geçirmez değil. Galaxy S5, toz, yağmur, sıvılar, kum ve tere karşı dayanıklı IP67 sertifikasına sahip. Suya düştüğü zaman Galaxy S5’inizin yaşama şansı iPhone 5S’e göre daha fazla.

2. KAMERA

Galaxy S5’in kamerası 16 megapiksel iPhone 5S’in 8 megapiksel karşılaştırıldığında daha iyi. Cihaz arka planı bulanıklaştırıp ana görüntüyü net gösteren fotoğraflar çeken odak modu ile birlikte geliyor. otoğraf alır sadece, bu arka plan bulanıklık ve ana konuyu vurguluyor tarafından önemli ne odaklanmasını sağlar seçici odak modu ile geliyor. Galaxy S5, HDR çekim ile canlı önizlemelerini gösterebilir ve 4K görüntü özelliğine sahip.

3. SD KART YUVASI

Samsung Galaxy S5’te bir SD kart yuvası var. Apple ve Samsung’un amiral gemilerinde zaten dahili depolama genelde yüksek oluyor. Hatta iPhone 5S’in bir 64GB versiyonu var. Ama Galaxy S5, bir hafıza kartı ile telefonunuza 128GB’a kadar daha fazla depolama alanı ekleyebileceğiniz micro SD kart yuvası ile geliyor.

4. öZEL MODU VE ÇOCUK MODU

Galaxy S5, verilerinizi korumak ve telefonunuza erişimi olanlara karşı korunmasına yardımcı olmak için, sadece sizin tarafınızdan görülebilir şekilde fotoğraf ve verilerinizi kilitleyen “özel modu” ve “çocuk modu” ile birlikte geliyor. Bu mod uygulamaları ve videoları çocukların erişebileceği sınırlamak için tasarlanmıştır.

5. ULTRA GÜÇ TASARRUF MODU

Galaxy S5 Ultra Güç Tasarrufu Modu ile cihaz batarya gücünü korumak için kullanılmayan zamanlarda devreye girerek renkleri kapatıyor ve siyah, beyaz renk moduna geçiyor. Örnek vermek gerekirse Galaxy S5’te sadece% 10 seviyesinde bir şarj kalmış ise cihaz stand by konumunda 24 saate kadar dayanabiliyor. Samsung yöneticisinin faydalarını anlattığı yeni güç tasarrufu modu Galaxy S5’e Web’de 10 saat ve video oynatımda 12 saat gibi büyük bir tasarruf sağlayabiliyor.

6. DEĞİŞTİRİLEBİLİR PİL

Galaxy S5, iPhone 5S’in aksine kullanıcı tarafından değiştirilebilir bir pile sahip.Yedek pil ile uzun yolculuklarda daha uzun şarj imkanı sağlayabilirsiniz. Ama maalesef bu özellik iPhone’larda yok.

7. SÜPER AMOLED EKRAN

Bazıları elbette iPhone 5S’in küçük ekranı seviyorum diyecek ancak akıllı telefonlarda ekran boyutlarıyla pek fark söz konu olmaz. Galaxy S5 bir Super AMOLED ekran kullanıyor ve görüntülenmesini sağlayan Yerel Kontrast Geliştirme teknoloji özellikleri cihazın ekranının farklı ışık koşullarına göre uyum ve değiştirmesini sağlıyor. Çok fazla ışık olsa bile hiçbir sorun olmuyor çünkü Galaxy S5 en iyi görüntü için ekranı optimize ediyor.

8. KALP HIZI MONİTÖRÜ

Samsung Galaxy S5 ile telefonunuzdan televizyonunuzu kontrol edebilirsiniz ve ayrıca cihaz, Samsung’un S Health uygulaması ile birlikte bir kalp hızı sensörü ve bir kızılötesi blaster içeriyor.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe