Game of Thrones 8. Sezon Senaryosu Sızdırıldı!

HBO, 7. sezonun bölüm sayısını, 8. sezonun final sezonu olmasından dolayı azalttığı düşünülüyor.

8. sezonun kaç bölümden oluşacağı henüz kesin olmasada, final sezonunun arkasından Game of Thrones ile ilgili herhangi bir şey göreceğimizi düşünmüyorum. Game of Thrones’a artık veda etmeye başlayabiliriz. Game of Thrones’u nasıl sonlandıracaklarını düşünmeden edemiyorum. Daha şimdiden final bölümünü beklemiyor değilim. Her bölüm önemli ya da önemsiz en az 1 kişinin öldüğü Game of Thrones’ta bana kalırsa bu ölümler biraz daha artacak gibi görünüyor.

Game of Thrones’un sekizinci, final, sezonunun 2018’in sonu ya da 2019’un başında çıkması bekleniyor. Dizinin çekimlerine ise ekim ayında başlanacak.


[vurgu color=”#dd3333″]Game of Thrones 8. Sezon Senaryosu Sızdırıldı![/vurgu]

UYARI !!! BURDAN SONRAKİ KISIM SPOİLER İÇERİR!

 Game of Thrones’un sekizinci sezonuna dair spoiler içermektedir.

Game of Thrones‘un gelecek sezon yayınlanacak 1 – 2 bölümünde

Daenerys, Jon, Tyrion, Davos, Jorah, Brienne, Podrick, The Hound, Missandei, Varys ve Theon Winterfell’e varır. Daenerys, Sansa Stark’la tanışır. Euron Greyjoy, Golden Company ile King’s Landing’e geri döner ve Cersei Lannister ve Throne Room’daki Golden Company’nin komutanlarıyla görüşür. Cersei, Euron’a satış sözcüklerinin King’s Landing’e gönderilmesinden dolayı teşekkür eder.

Daenerys, Jon, Sansa, Tyrion, Davos, Missandei, Sam, Varys, Kuzey Lordları ve Vale Şövalyeleri Winterfell Büyük Salonu’nda toplanır. Daenerys kendini kuzeylilere kabul ettirme konusunda zorlanır, Lyanna Mormont ona boyun eğmez ve sadece bir kral tanıdığını onun da Jon olduğunu söyler. Grup, Kuzey’i Night King’in ordusuna karşı nasıl savunacaklarını tartışır.

Gece Kralı, Brandon Stark’ın kalbine hançer saplayarak onu öldürür. Daenerys hamile kalır ve bunu Jon’a söyler. Birlikte isim koymaktan bahsederler, eğer erkek olursa Ned koyacaklarını konuşurlar. Daha sonra hepsi Gece Kralı hakkında strateji yapar.

Dany, Lekesizler ve Dothrakiler ile Ejderha Kayası’na geri döner. Drogon’u Jon’a bırakır ve Gece Kralı ile savaşırken ihtiyacı olacağını söyler. Bu sırada Melisandre yaşlı bir kadın olarak geri döner. Daenerys’e çocuğunu kurban etmesi gerektiğini söyler fakat kabul ettiremez.

Game of Thrones‘un gelecek sezon yayınlanacak:  5. bölüm

Daenerys cocuğunu doğurmaya başlar fakat kendisi ve çocuğu arasında seçim yapmak zorunda kalır. Sadece biri hayatta kalabilecektir ve çocuğunun yaşamasını ister, kendini feda eder. Ölmeden önce kızının ismini Lyanna koyar. Çocuğu kaçırıp Jon’a ulaştırmaya çalışırlar ve nihayet başarırlar.

O sırada Kralın Şehri’nden Dany’nin cesedini almak için gelirler. Varys’i öldürüp cesedi alıp Kralın Şehri’nde sergilerler. Halk, Daenerys’ın üzerine pislik atarak nefretini gösterir. O sırada Arya ve Tazı Kuzey’den kaçıp Güney’e gelir. Arya, Cersei’yi öldürme konusunda Tazı’yı ikna eder ve Qyburn’un yüzünü çalarak Cersei’yi zehirler. Nymeria ile buluşup gittiği için kurdu Cersei’yi yaralar. Daha sonra Dağ, Cersei’yi kurtarmaya gelir ve Tazı ile dövüşür. En sonunda Tazı, abisinin yüzünü yakar ve onu orada yanarak ölmeye terk ederler.

Kuzeyde ise Jon ve ordusu Gece Kralı ile savaşır. En sonunda Jon, kılıcını Gece Kralı’nın kalbine saplar ve savaş kazanılır. Cersei’nin katledilmesinin ardından Euron Greyjoy tahta el koyar ve Kuzey’den kendisine diz çökmelerini emreder fakat bu emir karşılıksız kalır.

Game of Thrones‘un gelecek sezon yayınlanacak:  6. bölüm

Jon, Jaime Lannister… hepsi Euron ile savaşmaya gider. Drogon ile birlikte gittikleri savaşta Drogon yaralanır. Jon ile Euron savaşır ve Jon neredeyse malup olur. Tam o sırada Jaime, Euron’un sırtına kılıcını sokar ve o sırada bulundukları yerin hemen altı çılgın ateş ile doludur. Euron bunu bildiği için gülümser. Drogon’un sesini duyduklarında Euron, gülerek hepsinin öleceğini söyler. Tam da hepsi koşarak kaçacakken, Drogon’un alev üflemesinden sonra tüm ada patlayarak havaya uçar, oradaki herkes ölür.

Sansa Stark ile Gendry Kuzey’de kalır ve oranın koruyucusu olurlar. Sam ile Gilly Menzil’de kalırlar. Final sahnesinde ise birAkgezen kucağında Bran’ı taşımaktadır. Daha sonra Akgezen, Bran’ın kalbine bir cam sokarak onu Akgezene dönüştürür, ardından kafasına taç takar ve kış gelir.

game of thrones 8 sezon

[irp posts=”13441″ name=”Game Of Thrones 7. sezon 7. Bölüm Sezon Finali Fragmanı”]

[irp posts=”13102″ name=”GoT’un 7. Sezon Efsane 4. Bölümünün Ejdarhalı Kamera Arkası Görüntüleri”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir