Hemen hemen hepimizin bilgisayarı bir kere de olsa, virüse maruz kalmış, bizlere ufak bir sinirle karışık, heyecan yaşatmıştır.

“Adını bilmediğim siteye girmem, önce sen tıkla, bir şey olmazsa ben de tıklarım. besmelesiz tıklamam abi!” yöntemiyle kendimizi koruyamayacağımız için antivirüs yazılım programları kullanmamız şart. İşte tam da bunun için, Global antivirüs yazılım kuruluşu ESET, Google Chrome için Windows kullanıcılarının internette rahatça dolaşmalarını sağlayacak bir temizlik aracı çıkardığını duyurdu. ESET–Google işbirliyle geliştirilen Chrome Cleanup, zararlı yazılım tespit ettiğinde Google Chrome kullanıcılarını uyarıyor ve söz konusu yazılımı kaldırma seçeneği sunuyor. Arama motoru üzerinden gelebilecek kötü niyetli uzantılar ve istenmeyen ayar değişikliklerine yönelik bir koruma programı başlatan Google, kullanıcılarını virüslerden korumak için antivirüs yazılım kuruluşu ESET ile işbirliğine gitti.

Rahatsızlık vermeden tarıyor ve tespit ediyor

Bu işbirliğinin kapsamında, zararlı yazılım tarayıcısı ve temizleme aracı olarak geliştirilen  Chrome Cleanup, kullanıcının bilgisayarında şüphel i yazılım tespit ettiğinde kullanıcıyı uyarıyor ve kaldırmayı teklif ediyor. Chrome Cleanup tamamen arka planda çalışıyor. Kullanıcıya görünmüyor  ve  rahatsızlık vermiyor. Temizleme işlemi tamamlandığında da kullanıcıyı haberdar ediyor. Google Chrome’un en son sürümüne dahil olan Chrome Cleanup için herhangi bir yazılım indirilmesi veya işlem yapılması gerekmiyor. Windows kullanıcıları için sunulan Chrome sürümünde yer alan Chrome Cleanup, varsayılan olarak geliyor ve bu kanal üzerinden gelebilecek virüslere karşı temel düzlemde koruma sağlıyor.
[vurgu color=”#dd3333″]Yazı Önerilerimize Bakmayı Unutmayın[/vurgu]

[irp posts=”9547″ name=”Güvenli Şifre Oluşturma Rehberi”]

[irp posts=”9777″ name=”İşte En Çok Kullanılan Basit İnternet Şifreleri”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe