ABD’de bir kişi Google Glass takarak gittiği bir restorandan kovuldu.

ABD’nin Seattle kentindeki Lost Lake adlı bir kafeye akşam yemeği için uğrayan Nick Starr, hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaştı.

Siperiş vermeye hazırlanan Starr’ın yanına garson yaklaşarak, taktığı Google Glass’ı çıkarmasını ya da restorandan ayrılmasını istedi. Starr, restoranı terk ederek başından geçenleri Facebook’ta paylaştı ve özür dilenmesini istedi.

Bunun üzerine ise restorant Facebook sayfasından açıklama yaparak, “Kaba bir müşterimizi Google Glass taktığı için restorandan ayrılmasını istedik. Google Glass konusunda kurallarımız net ve açıktır. Eğer Google Glass takıyor ve misafirlerimizin izni olmadan fotoğraf ve videolarını çekiyorsanız, ayrılmanızı istiyoruz. Lütfen bağırıp haklarınızdan bahsetmeyin. Çenenizi kapatıp, gidin” sözleriyle işletmeyi savundu.

Yazı önerisi
3D Baskı Nedir?

Ayrıca Lost Lake, Google Glass yasağıyla ilk kez gündeme gelmiyor. Restoranın sahibi David Meinert’in bir başka kafesi ‘The 5 Point’, Google Glass satışa çıkmadan önce aygıtın kullanılmasını kafe sınırlarında yasaklayarak basında yer almıştı.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 7345 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe