Google Glass’ın piyasaya sürüleceği tarih açıklandı. Peki Glass, 2014’ten önce çıkacak mı?

Google‘ın hepimizi heyecanlandıran teknoloji harikası ürünü Glass’ın piyasaya sürülüş tarihi hakkında bir belirsizlik bulunuyordu.

Google yönetimi daha önce 2013 yılı içerisinde yeni ürünlerini piyasaya süreceklerini duyurmuştu ancak şirket tam bir tarih vermekten her zaman kaçınmıştı.

Eric Schmidt konu hakkında bir güncelleme yaparken lansman tarihinin daha ileriye atıldığının haberini de birinci ağızdan vermiş oldu.

BBC’ye konuşan Schmidt, Google Glass’ın 2014 yılından önce çıkmayacağını duyurdu. Henüz geliştirme aşamasında olduklarını belirten Schmidt lansman için önlerinde bir yıl gibi bir süre olduğunun altını çizdi.

Röportajda bu yıl içerisinde bolca Glass’ın geliştiricilere gönderileceğini söyleyen Eric Schmidt, alınan geri bildirimler sonucunda ürünlerinde değişiklikler yapacaklarını belirtiyor. Sonrasında ise Glass 2014 baharı gibi piyasaya sürülecek.

Geçtiğimiz günlerde Google, ‘Explorer’ adını verdiği geniş bir gruba denemeleri amacıyla Glass ürünü göndermişti. Kaşiflerin deneyimlerini Google+’ta #throughglass hashtagiyle paylaştıkları fotoğraf ve videolardan takip edebilirsiniz.

1500 dolar fiyata sahip olacağı açıklanan Google Glass için şirketler şimdiden uygulama geliştirmeye başladı. Facebook, Twitter, Path ve Evernote gibi popüler servislerin yanı sıra New York Times’ın da çalışma yürüttüğü biliniyor.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe