Sociality.io ekibi, sosyal medya alanında bu hafta yaşanan gelişmeleri sizler için derledi.

Her hafta yayınlanan bu özetlerle sektördeki son gelişmeleri takip edebilir, markanızı ve ekibinizi sosyal medyanın her an değişen dünyasına hazır hale getirebilirsiniz.

Instagram’ın Algoritması Nasıl Çalışıyor?

Instagram’ın algoritmasının nasıl çalıştığı, Instagram’ı kullanan herkesin sosyal medya platformu ile ilgili en merak ettiği konu. Herkesin bir  tahmini olsa da Instagram bugüne kadar resmi sayılabilecek herhangi bir açıklama yapmamıştı. Son olarak Facebook-bywed şirketi konuya ilişkin bazı cevaplar almayı başardı. İlgi, yenilik ve ilişki Instagram algoritmasının temelini oluşturuyor.

KPCB’nin İnternet Trendleri Raporu Yayınlandı

Günümüzde İnternet trendleri oldukça hızlı bir değişim içinde. KPCB de bu alandaki değişiklikleri bir araya getirdiği raporunu yayınladı. Raporda mobil kullanım, internet trendleri, freelance çalışma gibi birçok konuda bilgiyi bir arada bulmak mümkün. Detaylı rapora linkten ulaşabilirsiniz.

Snapchat Lenslerine Bir Yenisini Daha Ekledi

Snapchat’in diğer sosyal medya platformlarına karşı en önemli kozu çeşitli ve renkli lensleri oldu. Snapchat lenslerine yenilikler eklemeye devam ederken geçtiğimiz hafta seslere duyarlı yeni bir lensi denediğinin haberi kullanıcılar ile paylaşıldı. Bu yenilik ile lensler kullanıcıların sesleri ile şekillenecek.

Anket Özelliği Facebook ve Instagram’dan Sonra Messenger Hikayeler’de

Instagram kullanıcıların severek kullandığı anket özelliği geçtiğimiz günlerde Facebook’ta da görülmeye başlamıştı. Messenger’ın son yaptığı duyuru gösteriyor ki anket özelliği artık Messenger Hikayeler’de de kullanılabilecek.

Facebook: Instagram Paylaşımlarınızı Burada Da Paylaşın!

Facebook, kullanıcıları platformlar arasında çapraz paylaşıma yönlendirmeye devam ediyor. Kelly Noble Mirabella’nın kendi hesabında karşılaştığı özellik ile Facebook artık Instagram paylaşımlarınızı bu platformda da paylaşmanız için bildirimler gönderiyor.

Snapchat Yazılımcılar İçin Yeni Platformunu Duyurdu

Snapchat büyüme ivmesini arttırmak için platform içindeki yeniliklere devam ediyor. Son gelen haberlere göre sosyal medya platformu yazılımcılar için Snapkit panelini yayına almaya hazırlanıyor.

Instagram Hikayeler Bölümüne Facebook Paylaşım Butonu Ekledi

Facebook sahip olduğu mecralar için tüm özelliklerin entagrasyonunu sağlamayı çok seviyor. Kelly Noble Mirabella’nın kendi Instagram hikayesinden örnekleyerek tanıttığı yeni özellik ile Instagram’da paylaştığınız hikayeyi direkt Facebook hikayenize de ekleyebileceksiniz.

Facebook Etkinlik Bilet Alma ve Mesajlaşmayı Test Ediyor

Matt Navarra’nın hesabında fark ettiği değişiklikler Facebook Etkinlikler için yeni özellikler ekleneceğinin işaretini veriyor. Güncelleme olduğunda Facebook kullanıcıları Messenger ile soru iletebilecek, etkinlik için ücretli veya ücretsiz seçeneği eklenebilecek, etkinlik sayfası oluştururken bilet fiyat aralığı belirtilebilecek.

Snapchat’te Konumunuzu Özel Olarak Paylaşabileceksiniz

Snapchat kullanıcıları daha önce de konum bilgilerini arkadaşları ile paylaşabiliyorlardı fakat bunu herkese açık olarak yapma konusunda çekincileri vardı. Bu tedirginliğin farkında olan Snapchat, son yaptığı güncelleme ile kullanıcıların lokasyonlarını gizli olarak paylaşmasına olanak tanıyor.

Kaynak: https://blog.sociality.io/haftalik-sosyal-medya-ozeti-28-mayis-3-haziran-2018

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

[irp posts=”27990″ name=”NBA efsanelerinin değişik hikayeleri bu belgesellerde”]

[irp posts=”28009″ name=”Facebook hesabınızı kontrol edin!”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir