Chobani markasıyla ABD’de gıda sektörünün en büyükleri arasına giren iş adamı Hamdi Ulukaya, genç girişimcileri bekliyor. Geçtiğimiz yıldan bugüne bir çok projeyi hayata geçiren HUG, yeni projeler için kapılarını açıyor.

Türkiyeli genç girişimciler için harekete geçerek iki ayrı destek programı açan Hamdi Ulukaya Girişimi (HUG), yeni başvuruları almaya hazırlanıyor. Başvurular arasından seçilecek 24 girişimci adayı ve 6 startup, Türkiye’deki eğitimlerin ardından alanında uzman mentorlarıyla bir araya gelmek ve deneyim kazanmak üzere ABD’deki girişimcilik kampına katılacaklar.

Hamdi Ulukaya Girişimi çatısı altında geçtiğimiz yaz Türkiyeli girişimcilere yönelik olarak başlatılan programlara yeni kayıt döneminde 24 girişimci adayı ve 6 startup dahil edilecek.

Startup Destek Programı başvuruları 15 Aralık – 20 Ocak arasında yapılabilecek. Girişimci Adayı Destek Programı için ise başvuru tarihi 13 Ocak – 18 Şubat. Ulukaya, programların ilk dönemine dair değerlendirmesinde şunları söyledi: “HUG’da amacım, benim yaptığımı Türkiye’nin her köşesinden her insan tarafından yapılabileceğini anlatabilmek. Programa katılan gençlerden tek beklentim, onların hayatında, kafasında bir şeyler değişti mi, yeni bir pencere açıldı mı? Eminim hepsi güzel şeyler yapacak. Anadolu insanı bunu hak ediyor.”

Türkiye‘de kurulmuş startupların Amerika pazarı ve dünyaya açılmasına destek olmak için açılan HUG Startup Destek Programı başvuruları, 15 Aralık 2017 ile 20 Ocak 2018 arasında yapılabilecek. Bir girişim fikri olan ve bunu hayata geçirmek için destek arayan gençlere yönelik olan, HUG Girişimci Adayı Destek Programı başvuruları ise 13 Ocak-18 Şubat 2018 arasında alınacak.

Başvurular, www.ulukayagirisimi.com üzerinden yapılabilecek.

Hayaleturk.com'da yayınladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 2178 aboneye katılın

e-posta adresiniz:


DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe