İlham veren Ted Konuşmaları serimiz devam ediyor…

TED nedir? Misyonu ve kuruluş amacı nedir? Kendi sitesinden yazılanlardan öğrenelim;

”TED, 1984 yılında teknoloji, eğlence ve tasarımın bir araya geldiği bir konferanslar dizisi olarak başladı.Bugün, bilimden iş dünyasına kadar tüm konuları kapsayan bu konferanslar, 100’den fazla dile çevrildi..TED konferansları kısa ama etkili olup en fazla 18 dakika sürüyor. TEDx etkinlikleri bağımsız olarak yönetiliyor, dünya çapındaki topluluklarla fikir paylaşımına yardımcı olan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Misyonu: Fikir Yaymak

TED tüm dünyadan farklı kültürlere sahip olan ve dünyayı daha iyi anlamak isteyen insanları ağırlıyor. Biz fikirlerin gücü ile ilk önce yaşamımızı ve sonrasında, dünyayı değiştireceğine inanıyoruz.Biz dünyanın en ilham verici düşünürlerinden ücretsiz bilgi inşa ediyoruz-ve birbirinin fikirlerinden yararlanan meraklı insanlar topluluğuna hem online TED ve tedx olarak tüm yıl boyunca dünya çapında hizmet veriyoruz.

Aslında, yaptığımız her şey konferanslarımızdan TED‘e kadar, TED Ödülü’nün yol açtığı projelere, küresel TEDx topluluğundan TED ders serisine kadar sadece bu hedefe yönlendirir: harika fikirleri nasıl yayabiliriz?

TED, kar amacı gütmeyen, parasız bir vakfıtır. Gündemimiz, büyük fikirleri erişilebilir kılmak ve sohbet etmek.

TED konuşmalarının amacını yazıp misyonunu anlattıktan sonra bu ilham verici konferansları izlemeye buyrun:

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir