Fotoğraf paylaşım platformu Instagram’daki takipçi sayısı ve fotoğraf beğenilerini en çok bu filtreler etkiliyor.

 

Tüm kullanıcılarını kendine özel artistik filtreleriyle adeta profesyonel fotoğrafçıya çeviren Instagram‘da fotoğrafların beğeni sayısı, filtre seçimiyle doğru orantılı. Peki 200 milyondan fazla kullanıcısı olan uygulamada en çok kullanılan filtre hangisi?

Instagram’daki filtreleri yetersiz bulan ve farklı uygulamalardan filtreleyerek burada paylaşan birçok kullanıcı olsa da hayata Instagram filtreleri olmadan bakamayanlar da var.

İşte en az kullanılandan, en popülerine Instagram filtrelerinin sıralaması:

 

1. Filtresiz Tüm bu filtrelere rağmen Instagram kullanıcılarının yaklaşık yüzde 43′ü doğal güzelliği tercih ediyor. Hiçbir filtreye başvurmadan fotoğraflarını paylaşan insanlar ‘#nofilter’ etiketini kullanıyor.

2. Earlybird Instagram’ın en çok kullanılan filtresi Earlybird her fotoğraf için birebir. Hem eskitilmiş hem modern kareler için kullanıcılar yüzde 10 oranında Earlybird’ü tercih ediyor.

3. X Pro II Aydınlatıcı efektler arasında en iyi sonuç vereni; X Pro II. Genelde selfie’ler, yeşillik ve gökyüzü fotoğraflarında kullanılıyor.

4. Valencia Renkleri en dolgun şekilde gösteren Valencia’nın ilk 5′te olması şaşırtıcı değil.

5. Rise Instagram’ın selfie’lerle birlikte bir diğer vazgeçilmezi sabah kahvelerinin en önemli destekçisi; Rise.

6. Amaro En iyi renkli gözlü insanların selfie’lerinde sonuç veren Amaro, karanlıktan aydınlığa keskin bir geçiş sağlıyor.

7. Hefe Aydınlığı fazla olan filtrelerden Hefe en iyi sonucu renk cümbüşü fotoğraflarda veriyor.

8. Hudson Soğukluk efekti nedeniyle dışarıda çekilen fotoğraflarda daha fazla işe yaradığı belirtiliyor. Mimarisi güzel yapılar ve parlak arabalar Hudson için en ideal içerik.

9. Brannan Perşembe günleri ‘#ThrowbackThursday’ etiketiyle eski fotoğrafların paylaşıldığı karelerde en çok kullanılan filtre.

10. Nashville Krem efektiyle Instagram’ın dünyada en çok kullanılan filtrelerinden biri.

 

 

 

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe