Herkese merhaba, yine bir etkinlik gününü bıraktık.  Şöyle bir baktığımız zaman  şu etkinlik gününe kadar ne çok şey atlattık. Apple 9 Eylül’de Bill Graham Civic Auditorium, San Francisco’da gerçekleşen büyük etkinlikte Apple yine bizleri şaşırttı.

Etkinlikte yeni bir işletim saati, yeni bir televizyon, yeni bir telefon ve yeni bir tablet tanıtan Apple bu senede konuşuldu.

Sizlere bazı insanları mutlu eden ama bazı insanları da hayal kırıklığına uğratan iPhone 6S ve 6S Plus’tan bahsetmek istiyorum.

Apple, bu iki modelde tasarım olarak değişikliğe gitmemiş. Sadece arka kasası güçlendirilmiş ve ekranda kırılmaz cam kullanmış. Renk olarakta diğer modellerde kullanılmayan Roze Gold rengini yapmış. Model olarak 6 ve 6 Plus’tan bir farkı yok diyebiliriz. İşin biraz tekniğine indiğimizde ise işler değişiyor. Yeni modellerde A9 çip, 3D Touch, 12 MP iSight kamera gibi özellikler var. Eski modellerde ise A8 çip, Touch ID ve 8 MP iSight kamera bulunuyor. Apple bu modelde yine 16, 32, 64 ve 128 GB seçeneklerini sundu. Ram olarakta Apple, 2GB Ram ile karşımıza çıktı.. Ekranda ise diğer modellerde olmayan ve etkinliğin gözdelerinden 3D Touch özelliğine sahip Retina HD ekran kullandı. iPhone 6S 4.7 inç, 6S Plus ise 5.5 inç. Apple’ın telefonlarda kullandığı TouchID ise ikinci nesil.

Apple bir diğer yenilik olarak karşımıza Live Photos’u çıkarttı. Buda canlı fotoğraf demek. Çektiğiniz fotoğrafın üstüne basılı tutarak kısa video şeklinde izleyebiliyorsunuz.

 

Apple, Optik görüntü stabilizasyonunu ise sadece 6S Plus’ta kullanmış. Apple 4K video kayıt seçeneğinide bu telefonlarda kullandı. 4K video kaydederken 8 MP fotoğraf çekme özelliğide var. Bunun yanında video oynatırkende yakınlaşabilirsiniz.Ön kamera ise 5 megapiksel ve Retina Flaş var.

 

Apple’ın 6S ve 6S Plus kılıflarıda hazır. Fiyatı ise daha Türkiye’de satışa çıkmadığı için belli değil. Ama Amerika’da ön siparişe hazır olduğu için fiyatları 6S için649 dolar, 6S Plus içinde 749 dolar. 

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe