Bu aralar ismini duyurmaya başlayan Çin asıllı firma  Xiaomi’nin  rakibi akıllı telefon firmalarının zirvesinde bulunan Apple gibi görünüyor. Xiaomi Mi  Mix  , telefon için düşük bütçe ayıranlara daha çok hitap ediyor. Xiaomi yeni çıkardığı Mix  modeliyle İphone X’e kafa tutuyor. İki modelde de çerçevesiz ekran, yüz tanıma özelliği ve tasarım benzerlikleri dikkat çekiyor. Hatta telefonların alt tarafındaki mikrofon ve hoparlör kısımları bire bir aynı denilebilecek kadar benzer oldukları görünüyor.

Xiaomi Mi Mix ’de en çok beğenilen özelliği çerçevesiz ekranı olmasına rağmen İphone X’de ki gibi ekranın üst kısmında kamera ve sensörler için ekranın bölünmemesi  ve orada siyah bir alanın olmaması. Bu dizayn telefonu daha şık göstermiş fakat bir probleme yol açmış “ Ön kamera nerede bulunacak ?”. Xiaomi ön kamerayı sol alt köşeye koymuş ve fotoğraf çekmek bir işkenceye dönüşmüş. Çünkü fotoğraf çekerken genelde elinizin bir kısmı çıkıyor. Bu sorununda çözümü telefonu ters çevirip öyle fotoğraf çekmek.

Xiaomi firmasının Türkiye de şubesi bulunmadığı için bazı alışveriş siteleri aracılığıyla telefona sahip olabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda Türkiye’de de şube açması ve devlerin arasına katılması mümkün gibi görünüyor.

Xiaomi Mi Mix Fiyatları

Xiaomi Mi Mix 256 GB – 2489 TL

Xiaomi Mi Mix 128 GB – 2399 TL

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe