Hemen hemen bir çoğumuzun Twitter hesabı var, 140 karakterle derdimizi anlata anlata söz sanatları uzmanı olduk.  Neyse ki artık 280 karakterle rahat rahat anlatıyoruz. Twitter’ı büyük küçük herkes kullanıyor, belediyeler bile o kadar aktif ki, bazen çok güzel diyaloglar çıkıyor ortaya.

En iyi iletişim platformlarından olan Twitter, gerçek zamanlı sohbetlere dahil olabilmek için internet kullanıcılarının sıkça başvurduğu bir mecra olmanın yanı sıra, kamu kuruluşlarının da topluluklara ulaşabilmek için boy gösterdiği bir platform olarak öne çıkıyor. Kamu kuruluşları denince akla hemen resmiyet de gelmesin, Twitter’da örneğin belediyeler, halkla esprili dille iletişime geçiyor; kadın istihdamı için çalışıyor, sosyal konulara da değinip farkındalık yaratmaya çalışıyorlar. Kültür sanat aktivitelerini teşvikten geri kalmayan belediyeler, özel ve önemli günlerde günün konusuna göre bilgilendirici paylaşımlar yapıp, kullanıcıları belediyenin konuyla ilgili uygulamalarına davet ediyorlar. Sosyal medya stratejileriyle belki de markalara ilham verebilecek Twitter’daki Türk belediyeleri, trendlere de dahil olarak güncel kaldıklarını gösteriyor. Hesaplar, pek çok Twitter kullanıcısının bildirimlerini açıp her gün Twitter’a ilk girdiğinde gördüğü hesaplar arasında yer alıyor.

Sosyal bilinci yaymak ve topluluklarla rahat iletişime geçebilmek için Twitter’ı çok sık kullanan belediye hesaplarından bazıları şöyle:

1. @MaltepeBelTr

2) @uskudarbld

3) @sislibelediyesi

4) @Pendik_Belediye

5) @kadikoybelediye

6) @beylikduzubeltr

7) @CankayaBelediyesi

8) @BeyogluBld

9) @izmirbld

10) @BesiktasBel

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe