Twitter 2017 verilerini açıkladı.En çok konuşulan lider, futbolcu, TT’ler ve daha nice…

Twitter, 2017’nin en’lerini #ThisHappened hashtagi ile paylaştı.   emojisiyle birlikte dünyayla paylaştı.

2017’de Twitter’da en çok beğenilen Tweet, eski Amerika başkanı Barack Obama’nın Ağustos’ta attığı ırkçılık karşıtı Tweeti oldu. Donald Trump Twitter’da en çok konuşulan lider olurken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dünyada en çok konuşulan liderler sıralamasında 4. sırada yerini aldı. Cristiano Ronaldo ise 2017’de Twitter’da dünyanın en çok konuştuğu sporcu oldu. #ThisHappened hashtagini kullanıp emojiyi Tweet’inize ekleyebilir, siz de sohbete katılabilirsiniz.


2017’de politikadan ünlülerin dünyasına, güzellik yarışmalarından dünyadaki felaketlere yine hayat hakkında her şeyi konuştuğumuz yer Twitter oldu. Milyonlarca kişiyi farklı konular etrafında birleştiren Twitter’dan gelen verilere göre, dünyada bu yıl liderler arasında en çok konuşulan isim Donald Trump olurken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dünyada en çok konuşulan liderler sıralamasında 4. sırada yerini aldı. Carter Wilkerson adlı bir kullanıcının Wendy’s fast food şirketi ile bir yıl boyunca bedava tavuk nugget’ı için kaç retweet gerektiğini sorarak başlattığı tweet, 2017’nin en çok retweet edilen tweeti oldu. Onlarca marka ve yüz binlerce insanı aynı sohbette birleştiren bu furyayı başlatan Tweet, geçtiğimiz Mayıs ayında Ellen DeGeneres’in meşhur Oscar selfie’sini de geçerek tüm zamanların en çok Retweet edilen tweeti olmuştu. En çok beğenilen tweet ise, 4.5 milyon beğeni ile Barack Obama’nın ırkçılık karşıtı tweeti oldu.

Bu yıl Twitter’a markalarla etkileşim damga vurdu

Carter Wilkerson’ın Wendy’s şirketinden bedava tavuk almak için kırdığı retweet rekoru şüphesiz 2017’nin unutulmazları arasında ilk sırada yerini aldı. Wilkerson bu tweeti iyilik hareketi amacıyla atmış ve kısa sürede “tavuklarına” kavuşmuş; Wendy’s, Carter Wilkerson adına koruyucu aileler yanında kalan çocuklara yardımda bulunmuştu.

Eski ABD Başkanı Barack Obama’nın ten rengi, geçmişi ya da inancı nedeniyle, kimsenin başka bir kişiden nefret ederek doğmayacağını ilan eden tweeti, kitlelerin bam teline dokundu ve bu tweet en çok beğenilen Tweet oldu. En çok Retweet edilen Tweetler listesinde 2. Sırayı aldı.

İşte 2017’de dünyanın en beğenilen 3 Tweeti:

1.

2.

3.

2017’nin en çok Retweet edilen 5 Tweet’i ise şöyle:

1.

2.

3.

4.

5.

Game of Thrones, 2017’nin en çok konuşulan dizisi oldu

Bu sene 7. Sezonuyla izleyicilerle buluşan Game of Thrones, 2017’nin Twitter’da en çok konuşulan dizisi oldu. Jon Snow için kötü biten 6. Sezon sonrası dizinin hayranları 7.sezonu iple çekiyordu. Göz açıp kapayıncaya kadar bitti hissiyatı veren dizi, buna rağmen en çok konuşulan diziler listesinde birinci sırayı kapmış durumda. Twitter’da en çok konuşulan ilk 5 dizi şöyle:

1-Game of Thrones

2-Stranger Things

3-Big Brother

4-13 Reasons Why

5-Saturday Night Live

En çok konuşulan film ise, Gal Gadot’un göz alan performansıyla ilkini aratmadığı Wonder Woman oldu. Onu Oscar töreninde yanlışlıkla “en iyi film” ödülü verilen müzikal film La La Land izledi. Şüphesiz filmin bu kadar çok konuşulmasında Oscar’daki bu yanlışlığın yanında, Emma Stone ve Ryan Gosling’in muhteşem oyunculuğunun da etkisi var.

Twitter’da en çok konuşulan ilk 5 film listesi şöyle:

1-Wonder Woman

2-La La Land

3-Dunkirk

4-Spider-man: Homecoming

5-Justice League

Cristiano Ronaldo 2017’nin Twitter’da en çok konuşulan sporcusu oldu

Dünyaca ünlü Real Madrid’li Cristiano Ronaldo, 2017’de Twitter’da en çok konuşulan sporcu olmayı başardı. Twitter’ı etkin kullanmasıyla ön plana çıkan futbolcu, hayranlarıyla etkileşimiyle dikkat çekerken, ürünlerinin tanıtımı için de Twitter’da oldukça aktif:

2017’de dünyada en çok konuşulan futbol takımı ise Manchester United (@ManUtd) oldu. Türkiye’de bu listede Beşiktaş ilk sırada.

Real Madrid Twitter’ı coşturdu: sporda en çok kullanılan hashtag “HalaMadrid”

Madrid taraftarlarının sevindiklerinde kullandıkları aynı zamanda takımın marşı olan #halamadrid hashtagi, sporseverlerin en çok kullandığı hashtag olmayı başardı. #football hashtag’i ise Twitter’da yine en çok kullanılan ikinci hashtag oldu. Manchester united fc’ın kısaltması olan #mufc ise en çok kullanılan üçüncü hashtag oldu.

En çok konuşulan sporcu ve spor takımı listeleri ise şöyle:

En çok konuşulan 5 sporcu

1. @Cristiano
2. @KingJames
3. @Neymarjr
4. @Kaepernick7
5. @TheNotoriousMM

En çok konuşulan 5 takım

1. @ManUtd
2. @Realmadrid
3. @Arsenal
4. @ChelseaFC
5. @Cavs

Eğlence, TV, müzik ve yaşam alanındaysa, 2017’de Twitter’a damga vuran hesaplar

Hakkında en fazla tweet atılan TV programları

1. Miss Universe
2. 2017 Billboard Music Awards
3. Super Bowl 51


Hakkında en fazla tweet atılan dünyaca ünlü müzisyenler

1. @BTS_twt
2. @pledis_17
3. @Camila_Cabello
4. @justinbieber
5. @NiallOfficial

Hakkında en fazla tweet atılan ünlüler

1. @BTS_twt
2. @pledis_17
3. @Camila_Cabello
4. @justinbieber
5. @mainedcm

[vurgu color=”#dd3333″]Yazı Önerilerimize Bakmayı Unutmayın[/vurgu]

[irp posts=”17352″ name=”İşte Twitter’ı etkin kullanan belediyeler”]

[irp posts=”17639″ name=”2017’de Twitter’da en çok ne konuşuldu?”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe