Bugüne kadar bir çok sosyal sorumluluk projeleri duyarlı vatandaşların da desteğiyle hayata geçirildi. İZEV’in başlattığı “Hayvanlar ve Biz” projesi için hazırladığı klip 10 milyon izlenmeye ulaşırsa “Yaşam Köyü” kurulacak.

İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV) hayata geçirdiği ‘Hayvanlar ve Biz’ projesi için Pink Floyd’un solisti Roger Waters‘ın desteğiyle ‘Another Brick in The Wall’ şarkısına 30 farklı bireyle klip çekti. 10 milyon izlenme sayısına ulaşmaya çalışan İZEV, hedefe varıldığında Yaşam Köyü’nün kurulacağını duyurdu.

 

‘Hayvanlar ve Biz’ projesi için açılan sergi Sarıyer Belediyesi ev sahipliğinde ünlü isimlerin katılımıyla Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Proje için Roger Waters’ın desteğiyle ‘Another Brick in The Wall’ şarkısına çekilen klip de gecede gösterildi. Şarkının telifi 1979 yılından bu yana ilk kez Türkiye’deki down sendromlu bireylere verildi..

İZEV Vakfı Gönüllü Marka Danışmanı Hakan Kural, “Klip önceki gün yayınlandı şu an 50 bin kişiye ulaştık. Hedefimiz bunun en kısa zamanda 10 milyon tıklamaya ulaşması. Neden 10 milyon çünkü tıklama artıkça çocuklara gelecek maddi destek de artacak ve Yaşam Köyü kurulacak” dedi.

18 Nisan tarihinde yüklenen video 537 binden fazla izlendi.

 

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

[irp posts=”26269″ name=”Uzun iş saatleri kaygı ve stresi artırıyor”]

[irp posts=”26265″ name=”Sosyal medya güven vermiyor!”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir