iPhone’un, tüm Dünya’ya iPhone X duyurusuyla tanıttığı ve duyurulduğu günden beri fazlasıyla konuşulan yüz tanıma teknolojisi, daha büyük organizasyonlarda kullanılabilir.


Japonya Olimpiyat Komitesi, 2020 yılında düzenlenecek olan Olimpiyat Yarışları ve Engelleliler Olimpiyatı için yüz tanıma teknolojisinin kullanımını tartışıyor. Komitenin açıklamasına göre, stadyumlara çalıntı veya sahte biletlerle giriş yapmak isteyen izleyicilerin tespit edilmesi için kullanılabilir. Komite konuyu sadece seyircilerin girişiyle sınırlamıyor. Aynı şekilde sahte basın kartıyla yapılan girişler, sporcuların ve antrenörlerin alana girişi için de kullanımı planlanıyor.

Büyük bir ihtimalle bu sistemin seyirciler için kullanılması fikri rafa kalkacak. Nitekim onbinlerce farklı seyircinin bu yüz tanıma teknolojisi için ayrı ayrı yüzünü sisteme tanıtması gerekebilir. Zaten şu aşamada bu kadar yaygın olmayan bu teknoloji, 2 sene içerisinde sisteme entegre edilmeye çalışılırsa büyük bir fiyaskoyla sonuçlanabilir. Buna karşın komite, halen sporcu ve diğer personeller için sistemin kullanılıp kullanılmayacağını tartışır durumda. Önümüzdeki günlerde konuyla ilgili net bir açıklama yapılacağını tahmin ediyoruz.

[post_kaynak url=”http://www.webtekno.com/iphone-un-yuz-tanima-teknolojisi-japonya-2020-olimpiyatlarinda-kullanilabilir-h38480.html” baslik=”http://www.webtekno.com/iphone-un-yuz-tanima-teknolojisi-japonya-2020-olimpiyatlarinda-kullanilabilir-h38480.html”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe