Fuji dağının eteklerini süsleyen,ilk bakışta sıradan bir orman olarak gözüken Aokigahara diğer adıyla ”İntihar Ormanı” insanların ölmek için gittikleri bir yer.Ormanda intihar eden insanların hayaletlerinin gezdiğine ve ruhlarının huzura kavuşmadığı için ormanın içinde hapsolduklarına dair inanışlar var.

 

Fuji dağı Japonlar için özel ve önemli bir dağ ve Aokigahara ormanının seçilme nedenlerinden biri de bu. Fuji dağına bakarak intihar etmenin Japonlar için manevi bir önemi var.(Yazıyı yazarken hissettiğim,konunun tuhaflığı durumu ama burası Japonya… )

Bu intiharların Japon yazar Seicho Matsumoto’nun Kuroi Kaiju romanındaki iki karakterinin bu ormanda -Aokigahara Ormanı’nda-  intihar etmesiye başladığına inanılan bir şehir efsanesi var aynı zamanda.

İntihar vakalarının (bazı yıllar yetmişin üzerinde oluyor bu sayı)  bu kadar çok olmasından dolayı önleyici olması için ormanın girişine “Hayatınız, size anne ve babanız tarafından verilmiş değerli bir hediyedir.İntihar etmeden önce lütfen sizi seven insanları, ailenizi ve çocuklarınızı düşünün.Sorunlarınızı içinize atmayın, birileriyle konuşun” yazısı koyulmuş.

Aokigahara ormanında her daim insan kemikleri, ilaç kutuları, ağaçlara asılı ipler, çürümüş cesetler bulmak mümkün.Ormanın her tarafında ölen insanlardan geriye kalan eşyalar var.

 Japonyalı sosyolog ve yazar Wataru Tsurumi’nin intihar edecekler için el kitabı adlı bir kitabı  mevcutmuş ve çok tartışılan bu kitapta Aokigahara Ormanı’nın intihar etmek için en uygun yer olduğu yazıyormuş.

2016 yılında vizyona giren ‘The Forest’ adlı korku filminde Aokigahara Ormanı’nın hikayesi  anlatılıyor.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir