Jetpack uçuşu başarı ile gerçekleşti

Profesyonel sahne dublörü Nick Macomber, geçtiğimiz hafta sonu Çin’deki ilk başarılı jetpack uçuşunu gerçekleştirerek tarihe geçti.China Daily adlı haber organının verdiği bilgiye göre  1000 kişi bu ana tanıklık etti ve  Macomber  1000 kişinin izlediği gösteride 10 katlı bina yüksekliğine ulaştı ve uçuş 27 saniye sürebildi, kalkış sırasında fazla yakıt tükettiği için  yakıt gereksimi çok fazla.

Macomber sonrasında yaptığı röportajda “gökyüzünde bisiklet sürmek gibiydi” diyor; “benim bir parçam gibi oluyor. Tıpkı yürümek gibi, yürümek için düşünmezsiniz, sadece yürürsünüz ve gitmek istediğiniz yere gidersiniz. Benim için uçmak da aynı. Bir kuş gibi sadece gitmek istediğim yere bakıyorum ve gidiyorum.

Geçtiğimiz yıl  Amerika Denver’da Four Seasons Hotel’in çatısında bir uçuş sergileyerek çatı etrafında bir tur atarak başarılı bir uçuş sergilemişti.Çin’deki uçuş daha az riskli olsa da bir deneme uçulu idi.

Macomber’in söylediğine göre kendisinin en büyük hayali Çin Seddi’nin üzerinden uçmak ve bunu gerçekleştirmek için elinden geliyorsa yapacakmış.Benim anılarım canlandı bir bakıma bu teknoloji bize kadar ulaşır mı bilmiyorum fakat ulaşır ise çok eğlenceli olacağı kesin .

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir