• En son iki yıl önce 2015 TB145 isimli kuru kafayı andıran görüntüsü ile benzerlerinden ayırt edilen  göktaşının tekrar Dünya’yı teğet geçeceği açıklandı.

Gökdelen büyüklüğündeki 2015 TB145 isimli göktaşı bir kez daha gündemde. Kuru kafaya olan benzerliğiyle dikkat çeken göktaşı bir kez daha gezegenimizin yakınından geçecek.Göktaşı 2018 yılının kasım ayında bir kez daha Dünya’yı teğet geçecek.Astronomlar, asteroidin gezegenimiz için hiçbir tehdit taşımadığını söylüyorlar.

NASA çalışanı Dr Joseph Nuth,gezegenimizin göktaşı çarpmasına karşı hazır olmadığı uyarısında bulunmuştu.Nuth American Geophysical Union’ın toplantısında yaptığı konuşmada sürpriz bir asteroide müdahale edecek sürenin olmayabileceğinin altını çizmişti.Nuth’a göre, bu riski ortadan kaldırmanın en garanti yolu uzaya tek görevi gezegenimize çarpması muhtemel asteroidleri inceleyecek bir araç göndermek.Bu aracın yeterli ödeneğin ayrılması durumunda  bir yıl içinde göreve başlayabileceğini belirten Nuth, aracın gezegenimize çarpma olasılığı olan asteroidleri durdurabilecek kapasitede de olacağını sözlerine eklemişti.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 5861 aboneye katılın

e-posta adresiniz:


DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe