Süper spor araçlarının devlerinden olan Lamborghini yeni bir ilke imza atarak dünyanın ilk süper spor arazi aracını İtalya’da yaptığı özel etkinlikte tanıttı.

2012 yılında Pekin’de yapılan bir otomobil fuarında konsept araç olarak sunduğu Urus vitrinlerde boy göstermeye başladı. Bu yeni modelde spor otomobil üreticisi Lamborghini’ ye yakışır bir şekilde keskin hatlara , agresif görünüşe ve spor bir yapıya sahip. Tabi ki Lamborghini denildiğinde akla ilk gelen şeylerden biride aracın sesi olduğu için Lamborghini aracın sesinden taviz vermeyerek sevenlerinin yüzünü güldürdü.

Dünya’nın En Hızlı SUV’u : Lamborghini Urus

Maksimum hızı 305 km/s olan Lamborghini Urus dünyanın en hızlı SUV modeli unvanını da aldı. 0-100 hızlanma süresi 3,6 saniye , 0-200’e ise 12,8 saniyede çıkabilen Urus hem büyük araç sevip hem de hızlı gitmesini isteyen müşterilerini yeterince memnun edebilecek gibi duruyor.

Ayrıca sürüş Corsa, Strada, Sport,  Sabbia (Kum) , Neve (Kar), Terra (Arazi) ve Ego (Kişisel) modlarıyla dikkat çeken SUV her türlü araziye ayak uydurabilecek gibi görünüyor.

Urus Avrupa ülkelerinde 2018’in bahar aylarında satışa sunulacak ve satış fiyatı da 171,429 Euro olacak.

[vurgu color=”#dd3333″]Yazı Önerilerimize Bakmayı Unutmayın[/vurgu]

[irp posts=”13081″ name=”İngilizce Öğrenmeniz İçin İndirmeniz Gereken 5 Uygulama #1″]

[irp posts=”17304″ name=”2017 Aralık ayında ses getirecek 5 film”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe