Line of Duty 2012 yılında başlayan polisiye ve suç tarzında bir İngiliz dizisidir. 5 sezonu ardında bırakan dizi 6. sezon onayını da almış bulunuyor.Dizi BBC’nin son on yılın en yüksek reytinglerini toplayan polisiye dizisi olmuş aynı zamanda.

Çok fazla dizi izlediğiniz zaman zamanla dizi seçerken daha titiz olup daha az beğenen biri olup çıkıyorsunuz.Bazen dizi ve film izlemek isteyipte istediğim gibi bir dizi ya da film bulamadığım zamanlar vazgeçmişliğim çok olmuştur.İşte yine o meşhur aramalarımdan birinde keşfetmiştim bu diziyi.İyi ki izledim dediğim nadir dizilerden biri oldu kendileri , severek ve merakla izledim.

[irp]

Yozlaşmış polisleri araştırıp bulmak için kurulmuş olan AC-12 adlı bir polis biriminin başından geçenleri anlatıyor.Dizi ilerledikçe polis teşkilatının aslında hiç masum olmadığını ve kendileri gibi polis olanların daha doğrusu yozlaşmış polislerin hiçte azımsanmayacak kadar çok olduğu ve derin ilişkier yumağının ortaya çıkmasıyla artık herkese şüpheli gözüyle bakmaları gerektiğini öğreniyor AC-12 birimi.

AC-12 birimi deyince akla 3 isim geliyor;Komiser Ted Hastings, Çavuş Steve Arnott ve Polis Memuru Kate Fleming.Bu üç kahramanımızın etrafında dönüyor olaylar.Her sezon aslında birbiriyle bağlantılı olup farklı konular işleniyor.Birbiriyle bağlantılı derken diziyi izlediğiniz zaman anlayacaksınız bu bağlantıyı.İç içe geçmiş bir olay örgüsü var.

[irp]

Polisiye seviyorsanız hele de İngiliz polisiyesi ve hala bu diziyi izlemediyseniz muhakkak izlemelisiniz diyorum.Benim gibi neden daha önce izlemedim diyenler kervanına katılma garantisi veren bir polisiye dizi ,  izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. 🙂

Konusu:

”Line of Duty konusu itibariyle her an karşılaşacağımız bir sosyal durumun karşımıza çıkarılmasını içeriyor. Polislerin yozlaşmış ve çarpık bir biçimde kitleleşmiş olmasından yola çıkan hikâyede bir polis baskınıyla tüm hikâye başlıyor. Ardından ise beklenmeyen olayların yaşanacak olması polis memurlarını şoka sokarak olayın daha büyük bir çembere yayılmasını sağlayacaktır.

Tabi tamamı bunun ortaya çıkmasını istemez. Hepsi olayın üstünün örtülmesinde ve delillerin karartılmasında hem fikirdir. Yalnızca Steve Arnott hariç. Kendisi olayın örtülmemesi gerektiğini düşündüğünde ise tam anlamıyla bir kör dövüş başlar.”

  • Oyuncu Kadrosu  :Martin Compston ,Lennie James,Vicky McClure,Adrian Dunbar
  • Türü: gerilim, dram, polisiye
  • Ülkesi: Birleşik Krallık
  • İmdb Puanı: 8,6

[irp]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir