Lumia Black güncellemesi nihayet başladı!


 

Nokia’nın Windows Phone cihazları için yayınlayacağı Black güncelleştirmesi, geç yayınlanmasından dolayıLumia kullanıcıları arasında ciddi tartışmalara neden oluyor.Özellikle güncelleme için Kasım-Aralık ayının işaret edilmiş olması, kullanıcıları iyice heyecanlandırdı.

Nihayet Black güncelleştirmesi yeni yıl ile birlikte Lumia 925 ve Lumia 1020 cihazları için yavaş yavaş yayınlanmaya başladı.Yayınlanan bilgilere göre kısa süre içinde tüm Lumia 925 ve Lumia 1020 cihazlar Blackgüncelleştirmesini alacak.

Güncelleştirme ile gelen özellikleri tekrar kısa kısa paylaşacak olursak;

Uygulama Klasörü [Yeni] : Benzer ve sık kullandığınız uygulamaları klasörleyebilme özelliği.Açıkcası beklenmeyen bir özellikti.

Nokia Göz Atma Ekranı 2.0 : Kişiselleştirilebilir yeni özellikleri ve bildirim ekranı ile yeni göz atma (glance) ekranı.Ayrıca yenilenen göz atma ekranının daha az enerji tükettiği paylaşılan bilgiler arasında.

Bluetooth 4.0 LE : Daha düşük enerji tüketimli, daha hatasız Bluetooth

Nokia Refocus ve Nokia Camera (Tüm Cihazlar için) : Nokia’nın başarılı görüntüleme uygulamaları

Nokia Beamer : Cihazın ekranını diğer cihazlarla (TV , Bilgisayar vb.) paylaşma özelliği

Nokia Storyteller : Nokia World 2013′de tanıtılan uygulama

DNG-RAW Formatı : DSLR fotoğraf makinesi kullanıcılarını yakından ilgilendiren ve denge ayarlarına daha iyi imkan tanıyan; dijital ortamda fotoğrafları düzenleyebileceğiniz fotoğraf formatı

Ayarlar » Telefon Güncellemeleri’nden sık sık güncellemeleri kontrol etmenizi tavsiye ederiz.Yakın zamanda ülkemizdeki Lumia 925 ve Lumia 1020′ler güncelleme almaya başlayacaktır.

 

 

Hayati

hayaleturk.com kurucusu ve tasarımcısı

Hayati adlı Yazarın Tüm yazıları