Microsoft, SwiftKey’i Satın Aldı


 

Her ne kadar gündemde Windows Phone’un satış rakamlarının düşük olduğu tartışılsada, Microsoft  mobil platformdan çekilecek gibi gözükmüyor.

432535

 

Microsoft, klavye konusunda akıllı telefonlarda ki en popüler uygulamalardan biri olan SwiftKey için 250 milyon doları gözden çıkarmış durumda.

Sebebiyse SwiftKey’in klavye konusunda ki özelliklerine dayanıyor.

Örneğin, çoğu klavye uygulaması yazacağınız kelimeyi tahmin edip size alternatif sunarken, SwiftKey yazmaya başladığınız sırada yazacağınız kelimeyi tahmin etmenin yanı sıra ondan sonra yazacağınız kelimeyide tahmin edebiliyor. Örneğin; “Merhaba kardeşim” cümlesini çok kulanıyorsanız, SwiftKey, Merhaba yazmaya başladığınız zaman “Merhaba kardeşim” olarak tamamlıyor.

Ayrıca rakipleri gibi sıradan algoritmalar yerine yapay sinir ağlarını kullanarak kendini geliştiren SwiftKey, yapay zekaya yönelik yapmış olduğu araştırmalar neticesinde de Microsoft’un dikkatini çekmiş durumda.

Indirmek için;

as Gp

Hayaleturk.com'da yayınladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.
e-posta adresiniz

Umut Korkmaz {Umut Korkmaz}

Izmir'de yaşıyorum. 18 yaşındayım. Bilgisayar oyunu oynamayı ve anime izlemeyi severim. İletişim: umutkorkmaaz@hayaleturk.com Sorularınız: https://goo.gl/eNFfNU