https://youtu.be/aWoEd-99Qhs

Merakla beklediğim Mr. Robot dizisinin 2. sezonu öncesi yayınlanan fragmanında dikkatli izleyince bir takım şifre yardımıyla bir siteye ulaştırıyor bizi. Hadi gelin bu şifreyi birlikte çözelim. Ve diziyi izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

2. sezon için yayınlanan fragmanın 40. saniyesinde paket üzerinde bir telefon numarası gözüküyor.

Bu numara +1 212-804-6003 Bu numarayı aradığınızda ise şu mesaj kaydı ile karşılaşıyorsunuz.(Merak eden arayabilir.Ben aradım 1 tl ücret kesti turkcell)

Mesaj ise şöyle;

“Thank you for calling the E-Corp helpline. Following the recent events, were experiencing an unusually high caller volume. To avoid waiting and for more information please visit out webpage at www…”

Tam site adresi söylenecekken bir başka ses araya giriyor ve; “In order for the light to shine so brightly the darkness must be present” diyor.

Ses kaydının ortasındaki sesleri çevirince ise ortaya; “FSOCDOTSH” çıkıyor yani fsoc.sh bir site adresi.

Siteye girdiğimizde öncelikle E Corp sitesi olarak karşımıza çıkıyor ve birkaç saniye sonra başka bir sayfa geliyor ve bir göz çıkıyor, göz iste etrafındaki harf ve numaralara sırasıyla bakıyor.

Bu harf ve rakamlar ise şöyle; 4C4F4F4B205550

Bunu Hex to ASCII convert ettiğimizde ise; “LOOK UP” yazdığını görüyoruz.

Mors alfebesine çevirdiğimizde ise; “LEAVE ME HERE” diyor.

Aşağıdaki kısma “LEAVE ME HERE” yazıyoruz ve “Well done, friend.” diyerek şuraya yönlendiriyor. Join dedikten sonrası istediğiniz gibi inceleyebilirsiniz siteyi. 🙂

Alıntı: https://www.reddit.com/r/MrRobot/

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe