Motorlu Taşıtlar Vergisi ve Özel İletişim Vergisi’yle birlikte yeni yürürlüğe giren torba yasayla, yeni yıldan itibaren  internete de %50 zam geliyor.

Yeni yürürlüğe giren torba yasayla birlikte, yeni yıl vergileri belli oldu. Motorlu Taşıtlar Vergisi’nden (MTV), Özel İletişim Vergisi’ne, ev kiralarından internete kadar bir çok zam kapıda.

En yüksek vergi zammı ise MTV ve Özel İletişim Vergisi yoluyla internet kullanımına gelecek.124 maddelik 28 milyar liralık ek gelir büyüklüğüne sahip yeni torba yasa ile birlikte yılda iki kez alınan Motorlu Taşıtlar Vergisi, araca göre %15 ila %50 zamlanıyor.

2018-maaş-zammı

Düzenlemeyle GSM, ev telefonu ve internet üzerinden alınan Özel İletişim Vergisi yüzde 7.5’te eşitlendi. GSM ve ev telefonu vergileri düşürülürken internet üzerinden alınan vergiler yüzde 5’ten yüzde 50 artırılarak yüzde 7.5’e yükseltildi. Akıllı telefonların artmasıyla internet kullanımı yoğunlaştığı için cep telefonu faturaları yükselmeye başlayacak. Hem mobil hem de evden internete de oldukça yüksek vergi zamları gelecek.

[vurgu color=”#dd3333″]Yazı Önerilerimize Bakmayı Unutmayın[/vurgu]

[irp posts=”17530″ name=”Bu sendrom olumsuz etkiliyor”]

[irp posts=”17557″ name=”Apple’ın Başı Belada”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe