Japon dizileri ile hala tanışmadıysanız buyurun size güzel bir fırsat.Mutlaka izlemeniz gereken 7 Japon dramasını sizler için derledik.

1-Rich Man Poor Woman

Konusu:Hyuga Toru Bir bilişim şirketinin genç ve başarılı patronudur. Hatta öyleki şirketinin piyasa değeri yaklaşık 300 Milyon Yen’dir. Asahina Kosuke de Toru’daki bu potansiyeli görüp birlikte bir şirket kurmalarını teklif eder.8 yıl önce eski bir öğrenci salonunda kurulan şirket yıllar içinde hızla büyür. Öte yandan Sawaki Chihiro Tokyo Bilim Üniversitesi’nde son sınıf öğrencisidir ve zamanın çoğu iş aramakla geçer. Yine bir gün iş ararken Hyuga’nın şirketini görür.

2Liar Game

Konusu: Kanzaki Nao dürüst bir üniveriste öğrencisidir. Birgün içide yüz milyon yen olan bir kutu ve üzerinde “Liar Game”e katılması için seçildiğini yazan bir kart bulur. Oyunun amacı rakiplerini kandırıp onların paralarını almak. Oyununu sonunda kazanan 100 milyon yenin sahibi olurken, kaybedenler oyunu düznleyene 100 milyon yen borçlanıyor. Kanzaki ertesi gün rakibinin sınıf öğretmeni Fujisawa Kazuo olduğunu yaan bir mektup alır. Hocasını aramaya ve ondan yardım istemeye gider fakat sonunda hocası tarafından kandırılıp bütün arası kaptırır. Umutsuzca polisten yardım istemeye gider, ama polis bu konu hakkında hiç birşey yapamayacağını söyler. Buna rağmen usta bir dolandırıcı olan Akiyama Shinichi’nin ertesi gün hapisten çıkacağını söyler.Kanzaki umutsuzca Akiyama’dan yardım istemeye gider.

3-Hana Yori Dango

Konusu:Makino Tsukushi, Eitoku Gakuen’e giden yoksul bir öğrencidir. Okulun en saçma durumu ise; zengin ve ayrıcalıklı olan F4 ya da diğer bir adıyla Flower Four (Çiçek Dörtlüsü) tarafından yönetilmesidir. Eğer bir öğrenci, F4’e saygısızlık yaparsa (Doumyouji en ufak birşeyde bile sinirlenen bir tiptir.) dolabına bir kırmızı kart yerleştirilir ve kimse kırmızı kart alan kişiyle konuşmaz. Ayrıca tüm okul tarafından yapılan zorbalıklara mağruz kalır ve okuldan atılmaya çalışılır.

[irp]

4- 1 Liter of Tears

Konusu:Aya Omurilik soğanı dejenerasyonu ( bu hastalık bizim özgürce haraket etmemizi sağlayan omuriliğin yavaş yavaş yok olması demektir) hastalığına yakalandığında doktoru ondan bir günlük yazmasını ister. Böylece hastalığın ilerleyişini görecektir. Aya-nee o günden sonra günlük tutmaya başlar. Gücünün yettiği yere kadar yazar. Bütün yaşadıkları bu günlüklerde saklıdır. 23 mayıs 1988 yılında hayata gözlerini yumar. Ve bir dergi aracılığıyla günlükleri yayınlanmaya başlar. Bu hikâye bu  günlükler sayesinde önce kitap olarak basılmış daha sonra dizisi yapılmış ve Aya’nın gerçek hayatını konu almıştır.

5-Hotaru no Hikari

Konusu:İş yerinde modern bir iş kadını gibi giyinip davranan Amemiya Hotaru, evine gider gitmez gerçek haline döner. Yani bakımsız, paspal ve bir o kadar dağınık, asosyal bir kişiye. Gelişen bazı olaylar nedeniyle iş yerinde müdürü olan Takano Seiichi ile kaldığı evi paylaşmak zorunda kalır. Böylece komik olaylar Hotaru’nun etrafında dönmeye başlar.

[irp]

6-Hanazakari No Kimitachi E

Konusu:Kaliforniya’da yaşayan Ashiya Mizuki, Japonya’ya gelir. Buraya gelmesinin sebebi ise çok sevdiği, umut vaadeden yüksek atlama atleti Sano Izumi’nin bir gün onu bir olayda kurtardığı sırada yaralanması ve bu olaydan sonra sporu bırakmasının vicdan azabıdır. Japonya’ya onu yeniden spora başlatabilmek ve muhteşem gülümseyişini ona geri kazandırmak için gelmiştir ve bunun içinde Sano’nun okuduğu okula kaydolur. Ancak sorun şudur ki, Sano sadece erkeklerin okuduğu bir okulda okuyordur. Buna rağmen kendini bir erkek gibi gösterir ve okula başlar. Hatta Sano ile aynı yatak odasını paylaşır. Kız olduğunu kimse farketmez, okulun gay doktoru dışında…
Mizuki bu okulun diğerlerinden daha tuhaf olduğunu zamanla farkeder. Okulda üç tane yurt bulunuyordur ve Mizuki ile Sano’nun yurdu her telden çalan kişilerin bulunduğu bir yerdir. Diğer yurtlar ise tiyatro ve dövüş sanatları sevenler olarak ikiye ayrılır. Mizuki bu kadar karmaşanın içinde sevdiği adama yeniden sporu sevdirmeyi çalışmak için elinden geleni yapar.

7-Koizora

Konusu:Japonya’da bir lise, Koridorlarda 2-3 kişilik gruplar halinde gezen kızlar, erkekler. Biriyle çıkmak isteyenler. Popüler olma sevdaları… Klasik bir lise tablosu… Esas kızımızın ise lise 1. sınıfta, henüz safiyane, erkeklerden utanan bir yapısı, mutlu da bir ailesi var. Fakat en yakın arkadaşı, okulda popüler bir çocuktan hoşlanıp, sürekli onun sınıfına gider ve kızımız arkadaşı adına oğlana buluşmak için mektup yazar ve hikayemiz başlar.

[irp]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir