Bu aralar mutlaka izlemeniz gereken en iyi 3 internet dizi önerisi

İnternet dizileri ülkemizde popüler olmaya başladı. Televizyon dizilerinden farklı olarak 1-2 saat değil 15-50 dk gibi kısa süren internet dizileri en büyük tercih edilmelerinden biri. Bizde size başlangıç olarak bu birbirinden farklı hikayelere sahip olan 3 online diziyi tanıtmak istedik.

Masum (1 Sezon | 8 Bölüm) Final Yaptı (Eylül’de Kanal D ‘de yayınlanacak)

İzleme adresi: blutv.com.tr/masum-dizisi-izle

Polisiye ve dramayı harmanlayarak, ilk bakışta sıradan görünen bir Türk ailesinin çevresinde sıra dışı bir hikâyeyi konu alan dizinin başrollerinde Haluk Bilginer, Nur Sürer, Ali Atay, Okan Yalabık, Serkan Keskin, Tülin Özen ve Bartu Küçükçağlayan rol alıyor. Yapımını D Productions’ın yaptığı, Berkun Oya’nın kendi tiyatro oyunu “Bayrak”tan uyarlayıp aynı zamanda proje tasarımı ve senaristliğini de üstlendiği dizinin yönetmenliğini ise Altın Portakal ödüllü Seren Yüce yaptı. Dizi her biri 60 dakikalık 8 bölümden oluşuyor.

Proje Tasarım ve Senaryo: Berkun Oya
Yönetmen: Seren Yüce
Oyuncular: Haluk Bilginer (Cevdet), Nur Sürer (Nermin), Ali Atay (Yusuf), Okan Yalabık (Tarık), Serkan Keskin (Taner), Tülin Özen (Emel), Bartu Küçükçağlayan (Selim), Mehmet Özgür (Selahattin)

Fİ (1 Sezon | 12 Bölüm) Sezon Finali yaptı (Eylül’de Show Tv ‘de yayınlanacak)

İzleme adresi: puhutv.com/fi-detay

Bir adam bir kadını sever ve dünya değişir. Ama hayatı  kökten değiştiren, aşkı değil, aşkına ulaşabilmek için cesaret edebildikleridir. O kişiye duyduğu aşkın acımasızlığında öylesine büyük fırtınalar başlatır ki, sonunda, dokunduğu her şeyi yıkar. Ve bazen.. Hayatın kendini yenilemesi için önce her şeyin yıkılması şarttır. Çok satan Fi | Çi – Pi üçlemesinin ilk kitabından Nüket Bıçakçı tarafından senaryolaştırılan, tutkunun peşinden koşanların, yanma pahasına ateşe uçanların ve acıdan geçerek süregelen yaşama karşı dik duranların hikayesi Fi sadece puhutv’de.

Tür: Dram, Romantik
Yönetmen: Mert Baykal
Yapımcı: Ay Yapım

Oyuncular: Ozan Güven(Can Manay), Serenay Sarıkaya(Duru), Mehmet Günsür(Deniz), Berrak Tüzünataç(Özge), Büşra Develi(Bilge)

Görünen Adam (1 Sezon | 10. Bölüm) Final yaptı

İzleme adresi: youtube.com/gorunenadam

Onur Ünlü’nün yazıp yönettiği Görünen Adam’ın Youtube hesabı üzerinden paylaşılan videoda Ünlü, projeyle ilgili birçok soruya cevap verdi. Görünen Adam’ı öncelikle film olarak düşündüğünü belirten Ünlü, senaryoyu yazdıkça daha uzun bir şey ortaya çıkacağını fark ettiğini söylüyor; bu sebeple de dizi olarak çekmeye karar verdiğini anlatıyor.

Yönetmen: Onur Ünlü
Oyuncular: Erkan Kolçak Köstendil, Osman Sonant, Selim Bayraktar

Eğer sizinde internet dizisi öneriniz var ise yorum alanından yada iletisim@hayaleturk.com mail adresinden ulaştırabilirsiniz.

[irp posts=”11422″ name=”Bir An Önce Başlamanız Gereken 5 Farklı Dizi Önerisi”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe