Büyük Ödül ve Doğa Kategorisi Kazanan / Buz ayı – Paul Souders Hudson Körfezi’nde bir kutup ayısı, iklim değişikliği sebebiyle eriyen buzullar arasında su yüzeyine çıkmak üzere.

Mekan Kategorisi Kazanan / Şafağa giden uzun yol – Adam Tan Bu eski şehir (Laocheng), Çin’in hızlı ekonomik büyümesiyle yeni bir şehre dönüşecek.

Doğa Kategorisi Mansiyon Ödülü / Kargaların yuvası- Yosuke Kashiwakura Tokyo’da yaşayan kargalar, yuva yapmak için elbise askılarını kullanıyorlar.

Doğa Kategorisi Mansiyon Ödülü / Hint gergedanı ve Kanada kışı – Stephen De Lisle Bir Hint gergedanı Toronto Hayvanat Bahçesi’nde soğukta sıkışıp kalmış.

Doğa Kategorisi Mansiyon Ödülü / Uçan akbalıkçıllar – Réka Zsirmon Harika akbalıkçıllar Macaristan’ın Tuna Gelgit alanında.

Mekan Kategorisi Mansiyon Ödülü / İnekler ve uçurtmalar- Andrew Lever

Mekan Kategorisi Mansiyon Ödülü / Mezarlık – Julie Fletcher Gerçek üstü görünen sütlü yeşil sular, su yüzeyine çarpan yıldırımların elektromanyetik aktivitesinin doğal bir sonucu.

İnsan Kategorisi Mansiyon Ödülü / Kirlenmiş Nehir boyunca yaşam – Andrew Biraj Bir çocuk, Dakka’daki Buriganga Nehri kıyısında çöplükten yükselen dumanlar arasında balonlarıyla oynuyor.