TÜRKLERİN TERCİHİ MARVEL’S THE DEFENDERS OLDU

Her ne kadar ben dizi izlemiyorum desek de, herkesin fragmanlardan dahi olsa takip ettiği bir dizisi var. Yerli, yabancı, macera, aşk, dram yok yok… Sonbaharın gelmesiyle beraber, haftasonları eve kapanıp, izin gününü evde battaniye altında dizi izleyerek geçirmek isteyenlerin sayısı bir dernek kuracak kadar da fazla…

Heh! işte bu dizi keyfi yapmak isteyen kitleyi mutlu etmenin yollarını arayan, dizinin en heyecanlı yerinde reklama maruz kalmadan, istediğiniz zaman, istediğiniz yerde, istediğiniz yapımı izleme özgürlüğü sunan Netflix, yeni bir maraton başlattı. Binge Race, yani Netflix üyelerinin bir diziyi baştan sona izleyen ilk kişi olmak için, dizinin sezon bölümlerini yayınlandığı günden itibaren 24 saatte art arda seyretme yarışı.

Dünya genelinde şimdiye dek 8.4 milyon2 Netflix üyesi dizi maratonu yarışı yaptı. Üstelik dizileri bu şekilde izleyenlerin sayısı sürekli artıyor. 2013 – 2016 yılları arasında, ‘dizi alemi’ yapanların, yani dizi ekrana gelir gelmez 24 saatte tüm bölümleri hatmedenlerin oranı 20 kattan fazla artış gösterdi.

Defenders

TÜRKLER HANGİ DİZİLERİ “EN HIZLI” TÜKETTİ?

Türkiye’de kullanıcılar tarafından dizi maratonu yarışı halinde en fazla izlenen dizi Marvel’s The Defenders oldu. Onu Santa Clarita Diet ve Friends from College gibi diziler takip etti. Türkiye’deki Netflix kullanıcılarının 24 saatlik dizi maratonuyla tüm bölümlerini izledikleri ilk 20 yapımın sıralaması ise şöyle:

1. Marvel’s The Defenders

2. Santa Clarita Diet

3. Friends from College

4. Atypical

5. Gilmore Girls: A Year in the Life

6. The Seven Deadly Sins

7. GLOW

8. The OA

9. You Me Her

10. Marvel’s Iron Fist

11. Dear White People

12. Black Mirror

13. Chewing Gum

14. The Ranch

15. Flaked

16. Frontier

17. The Mist

18. Wet Hot American Summer: 10 Years Later

19. The Standups

20. Lovesick

netflix bing race

BINGE RACE’TE BİRİNCİLİK HANGİ ÜLKENİN?

Dünyanın dört bir yanındaki Netflix kullanıcıları Binge Race’e katılırken, Türkler bu yarışta ilk 20’de yer almadı (belki seneye). Bu müsabakanın galibi Kanadalılar oldu (acaba sebebi kar olabilir mi?). Peki Kanadalıların 24 saatte bitirdikleri dizi hangisiydi dersiniz? Tabii ki Kanada yapımı Netflix orijinal dizisi Trailer Park Boys.

Dünya çapında seyircileri 24 saat boyunca ekrana kilitleyen dizilerin türleri, formatları, uzunlukları ise çeşitlilik gösteriyor. “Master of None, GLOW” ve “Dear White People” gibi 30 dakikalık komediler de var aralarında, “Stranger Things, House of Cards” ve “Orange is the New Black” gibi gerilimi yüksek yapımlar veya “The Seven Deadly Sins” gibi animeler de. Ancak tüm bu prodüksiyonların arasında dünya genelinde seyircilerin en çok ilk günde baştan sona izledikleri dizi “Gilmore Girls: A Year in the Life” oldu En çok ‘bir günde bir dizi’ izleyen 20 ülkeye gelince:

1. Kanada

2. Amerika

3. Danimarka

4. Finlandiya

5. Norveç

6. Almanya

7. Meksika

8. Avustralya

9. İsveç

10. Brezilya

11. İrlanda

12. İngiltere

13. Fransa

14. Yeni Zelanda

15. Peru

16. Hollanda

17. Şili

18. Portekiz

19. İtalya

20. Birleşik Arap Emirlikleri

“24 saat ne ki? Ben koca hafta sonunu dizi izleyerek geçirebilirim, yazın çok gezdim, biraz evde oturayım param cebimde kalsın” diyorsanız, Netflix ‘e göz atın.

[vurgu color=”#dd3333″]Yazı Önerilerimize Bakmayı Unutmayın[/vurgu]

[irp posts=”7350″ name=”Netflix nedir ve Netflix kısa yolları”]

[irp posts=”14603″ name=”Netflix Türkiye 2017 Ekim Ayı Takvimi”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir