Netflix’in ilk Danimarka orijinal dizisi The Rain’in dünya prömiyeri dün akşam Danimarka’nın Kopenhag şehrinde yer alan Svejsehallen’de gerçekleştirildi. Danimarkalı besteci/şarkıcı Oh Land’ın sahne aldığı etkinliğe dizinin yaratıcıları ve başrol oyuncuları da katıldı.

Dünya artık bildiğimiz dünya değildir. Yağmurla taşınan bir virüsün İskandinavya’daki insanların neredeyse tamamını hunharca yok etmesinden altı yıl sonra sığınaklarından dışarı çıkan Danimarkalı iki kardeş, dışarıda medeniyete dair hiçbir şey kalmadığını görürler. Hayatta kalan bir grup gençle birlikte, terk edilmiş İskandinavya topraklarında tehlike dolu bir maceraya atılıp bir yaşam belirtisi bulmaya çalışırlar.

Ortak geçmişlerinden ve toplumsal kurallardan bağımsız bir şekilde kim olmak istediklerini özgürce seçebildikleri bu dünyada hayatta kalmaya çalışan grup, bir zamanlar yaşadıkları dünyayla birlikte yok olduğunu sandıkları gençlik ikilemlerinin, sevginin ve kıskançlığın kıyamet sonrası bu yeni dünyada hâlâ var olduğunu fark ederler.

 

Yağmur seni kime dönüştürecek?

The Rain, Jannik Tai Mosholt (Borgen, Rita, Follow the Money), Esben Toft Jacobsen (The Great Bear, Beyond Beyond) ve Christian Potalivo (DicteThe New Tenants, Long Story Short) tarafından hayata geçirildi. Dizinin senaryosu, yapımcı Christian Potalivo ile birlikte aynı zamanda dizi sorumlusu olarak da görev alan Jannik Tai Mosholt tarafından kaleme alındı. Yapımcılığını Miso Film’in üstlendiği yapımın yürütücü yapımcılığında ise Jonas Allen ve Peter Bose bulunuyor.

The Rain, 4 Mayıs 2018’de tüm dünya ile aynı anda sadece Netflix’te!

 

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

[irp posts=”26093″ name=”iOS 11.3.1 yazılım güncellemesi yayınlandı!”]

[irp posts=”26058″ name=”İnternetten güvenli alışveriş nasıl yapılır?”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir