Geçen sene Türkiye’ de bir ilk yaşanmıştı ve oyun içerisinde, oyuna yönelik karakter ve öge çalan bir hackera Istanbul Anadolu 5. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 6 ay hapis cezası verimişti.

Bu olaydan sonra yine Wolfteam oyununda hile yazılımı geliştiren, yayan, Ç.K ‘da Joygame şirket avukatları tarafından açılan davada hapis cezasına çarptırıldı.

Şirketin açılan davalar sonrası yaptığı açıklama ise şöyle: 

Belirtmek isteriz ki bu sonuçlar ve mahkeme kararları gururla paylaşıp göğsümüzü kabarttığımız bir durum veya sonuç değildir. Bireysel olarak gerçekten üzülsek de; şirket olarak çalışanlarımızın emeklerini korumak, milyonlara verdiğimiz hizmet kalitesinin devam ettirilmesini sağlamak, onlara verilen rahatsızlığı önlemek, ödeme yapan oyuncularımıza haksızlık yapılmasını engellemek ve sonuçta reel ya da dijital, yapılan hırsızlığa karşı dik durmak adınadır. Bu vesile ile dijital oyunlarda hack veya hile programlarının üretilmesi, yayınlanması veya satılma eylemlerinde bulunanlara karşı hukuki mücadelemizin kararlılıkla sürdürüleceğini tüm ilgililerle paylaşmak isteriz.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe