Pokemon GO Oyununda En Güçlü 10 Pokemon

En Güçlü 10 Pokemon ve yakalması en güçlü pokemonlar

 

1. Mewtwo

Mewtwo, ilk filmde efsanevi, ilk pokémon Mew‘in fosil DNA’sından yapılmış bir pokémondur. Hayata getirilmesinin sebebi Roket Takımı olarak bilinen organizasyonun başı Giovanni‘nin tüm dünyayı kontrol edebilmesi için dünyanın en güçlü pokemonuna sahip olmasının gerekmesidir.

mewtwo-go

 

2. Arceus

Arceus çoklu tip isimli yeteneği sayesinde, üzerine verilen her plaka ile farklı tip pokemona dönüşür. Bu olay Arceus’un çıktığı pokemon oyunlarında geçerlidir.

Arceus

 

3. Mew

Mew, son zamanlarda Japonya Kıtası‘nda keşfedilmiş, “Faraway Island” denilen yerde yaşayan, bilinmeyen ve eski bir uygarlığa ait gizemli psişik tipi efsanevi bir pokémondur.

Mew

 

4. Rayquaza

Rayquaza, hava ve ejderha Pokémon’u olup, aynı zamanda Groudon ve Kyogre gibi bir efsanevi pokémonudur. Bu türler “Skypillar” adlı gizemli bir yerde yaşarlar.

Rayquaza

 

5. Kyurem

Bu pokemon karşısındakine saldırdığı zaman saldırıyı engelleme ve saldırıyı güçsüzleştirme gibi özellikleri vardır. Karşısındakinin çoğu hamlesini boşa çıkarır.

Kyurem

 

6. Lugia

Lugia, efsenevi bir su pokémonudur. Lugia’nın Ulusal Pokedex‘te numarası; 249‘dur. Aynı zamanda Zapdos, Aticuno ve Moltres isimli efsanevi kuş pokémonlarından çıktığına inanılır. Bilinen bir şeye göre Lugia, Ho-oh isimli efsanevi ateş pokemonu ile savaş içerisindedir.

Lugia

7. Ho-Oh

Ho-oh, efsanevi bir ateş tipi pokémonudur.

Ho-Oh

 

8. Giratina

Pokemon dünyasının en korkunç pokemonudur.

giratina

 

9. Deoxys

Uzaydan gelen yaratık pokemonudur. DNA’sını kolayca değiştirebilir, bu nedenli bir çok çeşit formda gözükür. Bir uzay virüsünün DNA‘sının lazerle patlatılmasıyla doğduğu rivayet edilir. Göğsündeki Cam oluşum onun aslında beyin organıdır.

Deoxys

 

10. Charizard

En güçlü ateş pokemonudur. Ayrıca ash’in başbelasıdır (anlayan anladı) 🙂

Charizard

 

Bonus olarak bu görselde gelmiş geçmiş tüm pokemnlar yer alıyor

Tüm pokemonlar

Resmin büyük hali için tıklayın

 

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir